Karşıyaka’ya TÜBİTAK’tan Destek

Giriş Tarihi: 4.4.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Karşıyaka’ya TÜBİTAK’tan Destek
Karşıyaka Belediyesi tarafından 22-23 Mayıs’ta düzenlenecek olan Bilim Şenliği, TÜBİTAK tarafından yılın en iyi bilimsel çalışmaları arasında gösterilerek 49 bin lira hibe desteği kazandı.
Bilimsel çalışmaları toplumun her kesimine yaymak ve küçük yaştakileri özendirmek için 22-23 Mayıs tarihlerinde, Mavişehir’deki Bilim Müzesi’nde Bilim Şenliği düzenleyecek olan Karşıyaka Belediyesi’ne TÜBİTAK’tan destek geldi. Projeyi, yılın en iyi bilimsel çalışmaları arasında gösteren TÜBİTAK, 49 bin lira hibe desteği ile ödüllendirdi. Belediyenin, kurulduğu yıldan bu yana ilk kez TÜBİTAK tarafından hibe desteği kazandığı öğrenildi.
Hazırlıkları tamamlanma aşamasına gelen Bilim Şenliği Projesi kapsamında, toplam 69 tane etkinlik gerçekleşecek. Bilim iletişiminin sağlanması, bilimsel bilginin geniş toplum kitlelerine ulaştırılması ve bilim teknoloji arasındaki etkileşimin kavratılması için sergi, sahne şovları, gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Etkinliklere akademisyenler rehberlik edecek.
“TÜM KARŞIYAKALILARI BEKLİYORUZ”
Bilimi çocuklara sevdirmek ve toplumun geneline yaymak istediklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Çocuklarımıza ve gençlerimize bilimi hem öğretmeyi hem de öğretirken eğlenmelerini amaçlıyoruz. Dünya’daki ve Avrupa’daki, bilim ve teknolojiden geri kalmamalıyız. Bu sebeple de bilimi toplumun geneline yayma düşüncesindeyiz. Tüm Karşıyakalıları, ücretsiz etkinliklere bekliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka’ya TÜBİTAK’tan Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN