Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Kocaoğlu, Yunanlı Firmalı Fuar İzmir’e Davet Etti

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Aziz Kocaoğlu, Yunanlı Firmalı Fuar İzmir’e Davet Etti
Merkez Makedonya Valisi Apostolos Tzitzikostas ile görüşen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uluslararası tanıtımlarını yapmak isteyen Yunanlı firmaları Fuar İzmir’e davet etti. Konuk Vali ise, İzmir-Selanik arasındaki gemi seferlerini iple çektiklerini söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Yunanistan’ın Ankara Büyükelçiliği ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından İzmir’de düzenlenen turizm etkinliği sonrası, merkez Makedonya Valisi Apostolos Tzitzikostas ve Yunanistan İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris ile bir araya geldi. İzmir’deki toplantının çok verimli geçtiğini, kurulan dostluklar ve arkadaşlıklarla güzel işbirliklerinin temellerini attıklarını ifade eden Tzitzikostas, Selanik ile İzmir direkt uçuşlarının bu yaz başlayacağını, gemi seferlerini de büyük bir ümitle beklediklerini söyledi. Gemi seferleri başladığında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte Selanik’e gitmeyi çok arzuladığını dile getiren Tzitzikostas, "Sizin Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris ile sıcak ilişkileriniz var. Bunu bir üst seviyeye çıkarmak, güzel işbirlikleri yapmak ve kentlerimizi kalkındırmak için elimizden geleni yapmaya hazırız” diye konuştu.
Artık dünyada kentlerin yarıştığına dikkat çeken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise, “Selanik ile ilişkilerimizi artırarak, ortaklıklar yaparak tanıtımımızı artırabilir, bölgemizi kalkındırabiliriz. 11 yıllık belediye başkanlığım süresince kentin kalkınması için projeler üretiyor ve sürekli çalışıyoruz. Şu an İzmir’in büyüme hızı, ülkemizdeki büyüme hızının üzerinde. Alt yapı eksikliklerimizi de süratle tamamlarsak, daha da hızlı büyüyeceğimize inanıyoruz” diye konuştu. 25 Mart tarihinde Türkiye’de benzeri olmayan bir fuar alanın açılışını yaptıklarını hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “Fuarların tanıtımda çok önemli rol oynuyor. Yunanistan’dan da firmaları fuarımıza davet ediyoruz. Bizim yaptığımız fuarlara katılabilirsiniz. Birlikte, birbirimizi destekleyerek bölgemizi ve kentlerimizi kalkındırmalıyız” diye konuştu.
Yunanistan’ın İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris de, bir sonraki turizm formunu Fuar İzmir’de yapmayı önerdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Kocaoğlu, Yunanlı Firmalı Fuar İzmir’e Davet Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN