Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Eroğlu’ndan Adaylık Açıklaması

Giriş Tarihi: 8.4.2015 22:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 22:51
Bakan Eroğlu’ndan Adaylık Açıklaması
1’inci bölge 1’inci sıradan aday olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir’in hizmetkarı olarak bundan sonra yatırımların artarak devam edeceğini ve İzmir’in hak ettiği yeri bulacağını ifade etti.
Twitter’dan yaptığı açıklamayla adaylık sürecini değerlendiren Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, İzmir ile ayrı bir gönül bağının bulunduğunu belirterek, “Bu bölgenin evladıyız. Ege’nin bir evladı olarak Ege’nin incisi, Türkiye’nin gurur kaynağı İzmir’den aday olmaktan onur ve gurur duydum. İstanbul’da başlayıp, Ankara’da devam ettirdiğim aziz milletimize hizmet yolculuğunu inşallah İzmir ile taçlandırmış olacağız. İzmir, Türkiye’nin bilhassa Ege Bölgesinin dünyaya açılan kapısı. O bakımdan İzmir’e ne yapılsa azdır” dedi.
“SON 12 YILDA İZMİR’E 28 MİLYAR YATIRIM YAPILDI”
Hükümet olarak son 12 yılda İzmir’e takriben 28 milyar TL yatırım yaptıklarını açıklayan Eroğlu, “Bu yatırımın 3 milyar TL’sini Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak biz gerçekleştirdik. Gördes Barajı ve 2 metrekare çapındaki dev isale hattı ile İzmir’imizin içme suyunu garanti altına aldık. Sadece içme suyu temini için 508 milyon TL yatırım yaptık. Küçükmenderes Ovası’nda bir gölet dahi yapılmamıştı. Ödemiş Ovası’nın kuraklıkla imtihanına Beydağı Barajı ile son verdik. Çaltıkoru ve Yortanlı gibi hasretle beklenen barajları tamamladık ve münbit toprakları suya kavuşturduk. Bunun dışında diğer sulama projeleri, göletler, ağaçlandırma çalışmalarımız hızla devam ediyor” diyerek İzmir’in hizmetkarı olarak bundan sonra yatırımlarının artarak devam edeceğini ve İzmir’in hak ettiği yeri bulacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Eroğlu’ndan Adaylık Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN