Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konak, Enerjide Yüzde 50 Tasarruf Sağladı

Giriş Tarihi: 8.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 11:49
Konak, Enerjide Yüzde 50 Tasarruf Sağladı
Konak Belediyesi, belediyeye ait hizmet binalarında, semt ve kültür merkezlerinde LED aydınlatma sistemine geçerek yüzde 50 enerji tasarrufu sağladı.
30 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından özel kalem bünyesindeki kiralık araçların sözleşmesini sonlandıran, bir yıllık süreçte de 4 milyon liralık araç alımı ile filosunu güçlendiren Konak Belediyesi, kurum içinde yapılan yeni düzenlemelerle de kaynak israfının önüne geçiyor. Bu kapsamda belediyeye ait hizmet binalarında, semt ve kültür merkezlerinde LED aydınlatma sistemine geçilerek yüzde 50 enerji tasarrufu sağlandı. Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce değişimi gerçekleştirilen aydınlatma sistemleri, daha az enerji ile daha çok aydınlatma sağlıyor. Üç hizmet binasının yanı sıra, Türkan Saylan, Selahattin Akçiçek ve Güzelyalı Kültür Merkezleri ile Fuar Evlendirme Dairesi, zabıta karakolları ve semt merkezlerinde yapılan değişiklikle daha önce kullanılan ve ayda 60 bin vat enerji harcayan ampul ve floresanların yerine daha az enerjiyle çalışan çevreci LED ampul, projektör ve spot takıldı. Yapılan değişikliklerle belediye hizmet binalarında daha aydınlık bir çalışma ortamı yaratılırken enerji kullanımı da 28 bin vata düşürülerek yüzde 50 oranında tasarruf elde edildi.
HEM ÇEVRECİ HEM SAĞLIKLI
28 Mart’ta iklim değişikliğiyle mücadele için bir saatlik ışık kapatma eylemine destek vererek çevre duyarlılığındaki hassasiyetini gösteren Konak Belediyesi, yakında tüm hizmet binalarında LED aydınlatma sistemini tamamlayacak. Enerji tasarrufunun yanı sıra civa içermeyen ve radyasyon yaymayan LED’ler ile çevre korunurken, gözleri yormayan titreşimsiz ışık sayesinde de çalışanların ve belediyeye gelen vatandaşların göz sağlığı korunacak. Öte yandan Konak Belediyesi’nin Yenişehir’de inşa etmeyi planladığı yeni hizmet binasının da enerji tasarrufunun ön planda tutulacağı, aydınlatmanın yanı sıra iklimlendirme sistemlerinin de ekonomik ve çevre dostu olacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak, Enerjide Yüzde 50 Tasarruf Sağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN