Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balıkçı Barınağına Modern Dokunuş

Giriş Tarihi: 13.4.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 11:19
Balıkçı Barınağına Modern Dokunuş
Karşıyaka Belediyesi, Mavişehir Balıkçı Barınağı’nı ve barınağın önündeki sahil yolunu baştan sona yeniledi. Barınak etrafında yapılan yükseltme çalışmasıyla dalga ve taşkınların önüne geçildi.
Karşıyaka Mavişehir’deki balıkçı barınağının çevresindeki görüntü kirliliğini bir süre önce ortadan kaldıran ve estetik dokunuşlarla, vatandaşları denizle daha çok buluşturan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de bölgedeki altyapı eksiklerini giderdi. Deniz seviyesinde kalan, su taşkınlarıyla boğuşan ve dalgalara karşı korumasız olan barınak ve çevresindeki ulaşım yolları 70 santim yükseltildi. Oluşturulan setlerle baskınların önüne geçilirken, barınağa giriş çıkışı sağlayan yaya ve araç yollarında da düzenlemeler yapıldı.
SETLER ÖRÜLDÜ
Teknelerin bakımlarının yapıldığı bölüm; başta ızgaralar olmak üzere sil baştan yenilerek teknelerin bakımı esnasında denize dökülen pis suların kanalizasyona dökülmesi sağlandı. Barınakta bulunan tuvaletlerde de çalışma yapan belediye ekipleri tuvaletlerin giderlerini kanalizasyona bağladı. Barınak çevresinde bulunan sosyal tesislerin altyapı sistemlerini yenilenmesiyle Mavişehir Balıkçı Barınağı modern bir görünüme kavuşturuldu.
“BARINAK ARTIK DAHA GÜVENLİ DAHA MODERN”
Karşıyaka sahilini modern bir görünüme kavuşturmak için çalıştıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyakamızın kıyı şeridini kaçak ve kötü görünümlü yapılardan temizlemek, çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için çalışıyoruz. Balıkçı barınağı, yaptığımız çalışmalar neticesinde artık daha güvenli ve modern bir yer. Karşıyaka insanını denizle, sahille daha rahat ve kolay buluşturmak için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkçı Barınağına Modern Dokunuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN