Başkan Görmez’e Sosyal Medyayı Sordular

Giriş Tarihi: 13.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 13.4.2015 14:57
Başkan Görmez’e Sosyal Medyayı Sordular
Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’le röportaj yapan Piri Reis Lisesi öğrencileri, Görmez’e sosyal medyayı sordu.
Torbalı Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ile öğrenciler, yayınladıkları okul dergisi için Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’le röportaj yaptı, sosyal medyanın yansımalarını sordu.
Okul müdürü Yusuf Ziya Ertuğrul, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Gökmen Kocabey ve öğrencilerin yer aldığı görüşmede, derginin öğrenci muhabirleri Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’e sosyal medyayı sordular. Başkan Görmez “Sosyal medya bilgi ve teknoloji toplumunun artık vazgeçilmezi ve en önemli enformasyon aracı. Bilgi kaynağı bakımından önemli, sosyal zehirlenme bakımından çok ama çok tehlikelidir. Bu sosyal medyayı nasıl kullandığımıza bağlıdır. Arama motorlarını birer kütüphane olarak değerlendirdiğimiz anda faydalı, ancak farklı mecralar için orantısız biçimde kullandığımız zaman birer felakettir. Çocuklar bunda çok dikkatli olmalıdır. Bütün hesaplarını aileleriyle açıkça paylaşmalılar çünkü onları bekleyen olası tehlikelerden ancak aileleri koruyabilir” diye konuştu.
15 Nisan tarihinde okul tarafından yapılacak Turizm Haftası etkinlikleri için Görmez’e davetiye veren okul yönetimi, daha önce okul bahçesinde yapılan düzenleme işine belediyenin katkısı nedeniyle teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Görmez’e Sosyal Medyayı Sordular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN