Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’Bir Destandır Çanakkale’ Oyunu ’de Sahnelendi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 11:25
’Bir Destandır Çanakkale’ Oyunu İzmir’de Sahnelendi
’de, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında "Bir Destandır Çanakkale” isimli müzikal tiyatro oyunu sahnelendi.
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen, ’’Huzurunuz Huzurumuz 2’’ ÇOGEP projesi ve Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında Bursa’dan İzmir’e gelen Gençleşen Türküler Proje Topluluğu, "Bir Destandır Çanakkale” isimli müzikal tiyatro oyununu sahneledi. Sabancı Kültür Merkezinde düzenlenen programda, çocuklar ve gençlere tarihi ve kültürel bilincin oluşması, ortak geçmiş ve değerler çatısı altında birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi amaçlandı.
Etkinlikte konuşan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, oyunun önemine dikkat çekerek, "Bu vatanın hangi mücadele ve bedellerle kazanıldığını, bir kez daha vurgulamak, adına temsili olarak birkaç Mehmet’in canlandırıldığını izledik. Çok duygulandık. Ama biliyoruz ki Çanakkale’de şehit olan 253 bin Mehmet’imiz vardı. Bunların hepsinin ayrı ayrı hayalleri, beklentileri ve aileleri vardı. Bu vatan uğruna en değerli varlıkları olan canlarını bile vermeyi başarabilen vatanseverlikleri ve üstün değerleri olan böyle bir ecdadın torunlarıyız" dedi.
Programa, gaziler, şehit aileleri, çok sayıda öğrenci ve aileleri de katıldı. Türk Emniyet Teşkilatının 170. kuruluş yıl dönümü nedeniyle tiyatro oyuncuları ve gazilere çeşitli hediyeler takdim edilirken, etkinlik sonrası kokteyl düzenlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
’Bir Destandır Çanakkale’ Oyunu İzmir’de Sahnelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN