Türkiye'nin en iyi haber sitesi

600 Dağcıyı Buluşturan Şenlik

Giriş Tarihi: 27.4.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 27.4.2015 15:12
600 Dağcıyı Buluşturan Şenlik
Yurdun değişik bölgelerinden ’e gelen yaklaşık 600 dağcı, Ödemiş ilçesinin Bademli Beldesindeki Dağcılık ve Doğa Sporları Şenliği’nde buluştu.
Efe Dağcılık Ödemiş Belediyespor Kulübü Dağcılık Kolunun düzenlediği 3. geleneksel Bademli Dağcılık ve Doğa Sporları Şenliği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Düzenlenen şenliğe, yaklaşık 600 dağcı katıldı. Şenlikler kapsamında Aydın dağlarına tırmanan dağcılara, Ödemişli dağcılar Mümtaz Saygı, Nuri Zeyrek, Salih Üzdürmez, Salim Taşbaş ve İlhan Biçer rehberlik etti. Dağcılar, değişik rotalardan Aydın Dağları’nın bin 831 rakımlı zirvesine başarılı bir tırmanış yaptı.
Efe Dağcılık Başkanı Mümtaz Saygı, şenliğin yıl yoğun ilgi gördüğünü ifade ederek, "Efe Dağcılık olarak düzenlediğimiz, Ödemiş Bademli Geleneksel Dağcılık ve Doğa Sporları Şenliklerinin bu sene üçüncüsünü yaptık. Yurdumuzun birçok yerinden gelen Dağcıların katılımıyla yoğun bir ilgi oldu. Şenliklerimize bu sene yaklaşık 600 kadar dağcı katıldı. Cumartesi günü Bademli’ye gelmeye başlayan dağcılar burada kamp kurdular. Daha sonra Bademli’nin doğa ve tarihi yerlerini gezen dağcılar, akşam yemeğinin ardından yakılan kamp ateşinin etrafında eğlenip sohbet ederek stres attılar.
İki gün süren şenliklere, Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Derneği (DEDAK), Verçenik Dağcılık, Buca Dağcılık, Gaziemir Belediyesi Doğa Sporları, Macera Grubu, İzmir Gençleri Dağcılık, Doğa Dağcılık, Smyrna Doğa Sporları Kulübü, Sardes Doğa Sporları ve Dağcılık Kulübü (SARDOK) üyesi dağcılar katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
600 Dağcıyı Buluşturan Şenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN