Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konak’ta 100 Kadına İş Fırsatı

Giriş Tarihi: 28.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 10:35
Konak’ta 100 Kadına İş Fırsatı
Konak Belediyesi ile Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP), yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları arasında örnek bir dayanışmaya imza atarak, ‘Genç Kadınların Geliştirilmesi Projesi’ni hayata geçirdi.
Proje ile Konak’ta yaşayan 18-30 yaş arası işsiz 100 kadın mesleki formasyon ve girişimcilik eğitimi alacak. Altı ay sürecek eğitimler sonunda mezun olacak kadınlar sektörün ihtiyaç duyduğu alanlardaki iş gücü ihtiyacını karşılayacak.
Konak Belediyesi ile İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu (İSTÖP) işbirliğinde hayata geçirilen ‘Genç Kadınların Geliştirilmesi Projesi’nin imza töreni Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile İSTÖP Genel Başkanı Mehmet Aydoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Konak Belediyesi’nin Basmane’deki hizmet binasında düzenlenen imza töreninde konuşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, söz konusu projenin yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki dayanışma ve uyumun en güzel örneklerinden biri olduğunu söyledi.
“Çağımız demokrasi çağı ve 21. yüzyılın demokrasi anlayışı da katılımcı demokrasidir” diyen Başkan Pekdaş, sivil toplum örgütlerinin varlığının önemine değindi. İSTÖP’ün katıldığı uluslararası hibe projesinde partner olarak yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Pekdaş, “Konak’taki kadınlara bir soluk aldırması mümkün olan, onları iş sahibi yapabilmesi mümkün olan bu projede işbirliği içinde olmak bize onur verdi. Kadın, Sosyal Politikalar ve Projeler Müdürlüğümüz çerçevesinde şimdilik 100 kadına iş imkanı sağlayacak bir eğitim programını başlatıyoruz. Önemli olan nitelikli iş gücü. Hele hele bu nitelikli iş gücü bir katılımcılık projesiyle de sağlanıyorsa çok daha önemli oluyor. İşte biz İzmir Sivil Toplum Örgütleri Platformu ile Konak’ta yaşayan 100 kadın hemşerimizin iş bulmasını sağlayabilecek bir projeye imza attık. Bu projede yetişecek kadınlarımızın çok kısa sürede iş bulmasını ve devamının gelmesini diliyoruz. Konak’a mutluluk getirsin, Konak’a başarı getirsin” dedi.
10. ULUSLARARASI PROJE
İSTÖP Genel Başkanı Mehmet Aydoğan da, 21. yüzyılın sivil toplum örgütlerinin öne çıktığı bir dönem olduğunu belirtti. Aydoğan, "Türkiye’de bizim kadar uluslararası proje imzalayan başka sivil toplum örgütü yok. Bu nedenle ekibimle gurur duyuyorum. Çok deneyimli ve başarılı bir ekibimiz var. Konak Belediye Başkanımız Sema Pekdaş’a da verdiği destekten ötürü şükranlarımı sunuyorum. İşbirliğimiz sürecek. Bu projemizin finansını İslam Kalkınma Bankası yapmaktadır. Bu bize destek verdikleri üçüncü proje olacak. Daha öncede yaptığımız projeyle ödül almıştık. Bu projeyle ülkemize, kentimize faydalı olmaya devam edeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak’ta 100 Kadına İş Fırsatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN