Mutluluk Bahçesi’ne Engelli Ailelerden Tam Not

Giriş Tarihi: 28.4.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 28.4.2015 12:07
Mutluluk Bahçesi’ne Engelli Ailelerden Tam Not
Engelliler için İnciraltı’nda bir hobi bahçesi oluşturan Büyükşehir Belediyesi, ailelerden olumlu geri dönüş aldı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, İnciraltı Engelli Hizmet Merkezi’nden eğitim, rehabilitasyon ve sosyal gelişim desteği alan engelli öğrenciler ve aileleri için bir “Hobi Bahçesi” oluşturdu. Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü koordinasyonunda, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ve Ege Üniversitesi Bayındır Meslek Yüksek Okulu’nun destekleriyle oluşturulan bahçe, engelli öğrencilerin yeni mutluluk kaynağı oldu.
Yüksek Okul öğrencilerinin destekleriyle bahçelerine marul, soğan, bezelye, bakla diken engelli öğrenciler, bitkilerinin büyüme sürecini sıkı bir şekilde takip etmeye başladı. Onların boy atması ile birlikte mutlulukları artan öğrenciler, ürünlerini alabilmek için sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. “Doğal ortamda tarımla rehabilitasyon” çalışmalarına örnek model olması hedefiyle yola çıkılan projeyi kent geneline yaygınlaştırarak geliştirmek istediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan, “Amacımız engelli arkadaşlarımızı tarımla rehabilite etmek, onların sosyal gelişimlerine ve eğitimlerine destek olmak ve kendi ürünlerini elde etmelerini sağlamak. Gerçekten de büyük yararı olacağına inandığımız bir projemiz bu. Kentin çeşitli yerlerinde geliştirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.
İnciraltı Engelli Hizmet Merkezi’nden eğitim, rehabilitasyon ve sosyal gelişim desteği alan engelli öğrencilerin aileleri de, çocuklarının hobi bahçesinde çok mutlu olduğunu ve daha pozitif hale geldiklerini belirtti. Aileler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutluluk Bahçesi’ne Engelli Ailelerden Tam Not
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN