Cennet İçin Yarıştılar

Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
Kuş Cenneti’nin tanıtımı amacıyla 6. kez düzenlenen Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı. Geçen yıl 144 karikatüristin 275 eserle katıldığı yarışmada bu yıl 240 karikatürist 425 eserle yarıştı.
İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Ulusal Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı. Gençlerin doğal yaşam ve sanata olan ilgisini artırmak için ödüllerden birinin 18 yaşın altındaki genç bir karikatüriste verildiği yarışmanın teması bu yıl “İzmir Kuş Cenneti ve Kuş Gözlemciliği” olarak belirlendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yer aldığı Seçici Kurul’un diğer üyeleri Orman ve Su İşleri IV. Bölge Müdürü Rahmi Bayrak, E.Ü Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Sıkı, İksev Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Birlik Müdürü Dr. Tamer Seyis, İzmir Karikatürcüler Platformu Başkanı Mustafa Yıldız, Anadolu Karikatürcüler Derneği Başkanı Ahmet Aykanat, Mimar-Karikatürist Eray Özbek, İzmirli Gazeteci Yazar Fotoğraf Sanatçısı Lütfü Dağtaş, Karikatürist Canol Kocagöz ve İllüstratör Armağan Üçok Gönenç oldu.
Seçici Kurul, 240 karikatüristin 425 eserle katıldığı yarışmada dereceye girenleri belirlerken hayli zorlandı. Yapılan değerlendirme sonucunda Mehmet Karaman birinci, Halit Kurtuluş ikinci, Erdoğan Oruç da üçüncü oldu. Kaan Altan ve Eylül Baylan da “18 yaş altı mansiyon” ödülünü paylaşırken, diğer mansiyon ödüllerine Muammer Olcay ile Ömer Çam layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cennet İçin Yarıştılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN