Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dubalardan 1 Milyon Liralık Tasarruf

Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 10:14
Dubalardan 1 Milyon Liralık Tasarruf
Kent içi ulaşımda düzeni sağlamak amacıyla Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü kuran, ayrıca duba ve işaret levhalarını kendisi üreten Karşıyaka Belediyesi, yılda 1 milyon liralık tasarruf sağladı.
Karşıyaka sokaklarının yaya ve araç trafiğine daha uygun hale gelebilmesi için yaklaşık bir yıl önce Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü kuran Karşıyaka Belediyesi, çalışmalarının meyvesini aldı. Bir yıllık süreçte binin üzerinden bisiklet bağlama yeri yapan belediye, ilçede otopark düzenlemesine de giderek, ayda ortalama 3 bin metrekareye kadar sokak tamiratı gerçekleştirdi.
1 MİLYON LİRA TASARRUF
Yaya geçişini engelleyecek şekilde kaldırıma yapılan otoparkları engellemek konusunda da önemli adımlar atan Karşıyaka Belediyesi, yılbaşından bu yana 5 bine yakın çelik ve plastik duba montajı yaptı. İhtiyaç duyulan ya da vatandaşların talep ettiği noktaları yayalaştırmak adına bu çalışmaları yürüten belediye ekipleri, piyasa değeri 50 lira olan kaldırım dubalarını şantiye tesislerinde 8 liraya üreterek, belediye bütçesinden yıllık ortalama 1 milyon liralık tasarruf sağladı.
“KAYNAK YARATIYORUZ”
Daha güzel ve çağdaş bir kent yaratmak için tüm imkanlarıyla mücadele ettiklerini ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Marka kent yaratma yolunda attığımız adımların başında yaya ve araç trafiğini düzenlemek geliyor. Şantiyemizde kendi olanaklarımızla ürettiğimiz dubalar, aynı zamanda kaldırım ihlali yapan araçların da önüne geçmemizi sağlayarak; yayaların, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyor. Ürettiğimiz dubalar sayesinde sağladığımız tasarrufla farklı alanlardaki hizmetlerimize de kaynak yaratmış oluyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dubalardan 1 Milyon Liralık Tasarruf
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN