Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelli Vatandaşlara ’Engel’ Olanlara Ceza

Giriş Tarihi: 4.5.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 11:59
Engelli Vatandaşlara ’Engel’ Olanlara Ceza
Konak Belediyesi, engelli vatandaşların kent içinde daha rahat ulaşım sağlamaları amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.
Konak ilçesinde, görme engelli vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürüyebilmeleri için döşenen hissedilebilir kabartmalı sarı şeritleri işgal eden otomobiller, çağrılan trafik ekiplerince kaldırılırken, kaldırımları işgal eden iş yerlerine de zabıta ekiplerince para cezası kesiliyor. Denetimlerini sürdüren belediye ekipleri, vatandaşları daha duyarlı olmaya davet etti.
Sık yapılan denetimlerin sonuncusu, Dokuz Eylül Meydanı ile Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi arasında kalan bölgede gerçekleştirildi. Yoğun insan hareketliliğinin yaşandığı bölgede denetim yapan Konak Belediyesi zabıta ekipleri, engelli vatandaşların geçişine engel olabilecek şekilde kaldırımlara park etmiş otomobil ve motosiklet sahiplerini uyardı. Sahiplerine ulaşılamayan araçlar çağrılan trafik ekiplerince kaldırıldı. Denetimler kapsamında görme engelliler için döşenmiş kabartmalı sarı şeritleri masa ve sandalyelerle işgal ettiği tespit edilen dört iş yerine de Kabahatler Kanunu’nun 38. Maddesi’ne göre 100’er lira para cezası kesildi.
Denetimler sırasında tahrip edildiği tespit edilen kabartmalı sarı şeritlerin bulunduğu bölgelerle ilgili yetkili birime de bilgi verildi. Konak Belediyesi yetkilileri esnaf ve vatandaşlara kaldırıma insanların geçişine engel olacak şekilde araç, motosiklet park edilmemesi; masa ve sandalye konulmaması konusunda uyardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli Vatandaşlara ’Engel’ Olanlara Ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN