Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzasad’dan ’Türk Süsleme Sanatı’ Konulu Konferans

Giriş Tarihi: 5.5.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 15:06
İzasad’dan ’Türk Süsleme Sanatı’ Konulu Konferans
Aliağa Stratejik Araştırmalar Derneği (İZASAD) ’Türk Süsleme Sanatı’ konulu konferansı ile vatandaşların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.
Türk kültürü ve sanatının yaşatılması, geliştirilmesi, tanıtılması, yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenecek olan konferansın, 8 Mayıs Cuma günü saat 19:00’da Aliağa Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri konferans salonunda gerçekleştirileceği bildirildi.
Türk Bezeme Sanatlarının ve Türk Kültürü’nün tarihini konu alacak olan konferansa, Gazi Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Hüseyin Bulut’un da konuşmacı olarak katılacağı belirtildi. Konferansa katılacak Bulut, katılımcalara ahşap sanatları, metal sanatları, kağıt, deri, cam, taş gibi Türk süslemesinin gözde sanatları hakkında bilgiler verecek.
Medeniyetin, milletleri ve kültürleri ortak değerlerde birleştiren bir üst unsur olduğunu ifade eden İzmir Aliağa Stratejik Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Keskinoğlu, "Çok farklı Kültür miraslarına sahip, büyük bir coğrafyada yayılmış "Türk Kültürü’nün ve tarihinin bir parçası olan Türk Süsleme Sanatının unutulmaması, yaşatılması hepimizin görevi olduğunu düşünüyorum. İZASAD olarak, tüm Aliağa halkını, kamu yöneticilerini ve endüstri işletmelerinin yöneticilerini konferansımıza davet ediyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzasad’dan ’Türk Süsleme Sanatı’ Konulu Konferans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN