Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevgi Yolu’nda Bakan Eroğlu’na Sevgi Seli

Giriş Tarihi: 18.5.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 19.5.2015 01:08
Orman ve Su İşleri Bakanı ve Milletvekili Adayı Veysel Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında İzmir’in Bayraklı ilçesinde ziyaret ettiği Sevgi Yolu’nda esnafın yoğun ilgisi ve sevgisi ile karşılaştı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, seçim ziyaretlerini İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan Sevgi Yolu’nda sürdürdü. Sık sık alkış yağmuruna tutulan Bakan Eroğlu, esnafın sevgi seli arasında güçlükle ilerleyebildi. Eroğlu’yu görüntülemek ve aynı karede yer almak için birbiriyle yarışan vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Yaklaşık 3 saat süren esnaf ziyaretinde yoğun ilgi gören Bakan Eroğlu, esnafın sorunlarını da tek tek dinledi. Küçük çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Eroğlu, her birini kucağına alarak sevdi. Ziyaretler sırasında sürekli mektup vermek ve fotoğraf çektirmek için yolu kesilen Eroğlu, vatandaşları kırmayarak, danışmanlarına talimat verdi. Bir aktarcı dükkanını ziyaret eden Eroğlu, İzmir’e şifalı bitkiler merkezi yapacaklarını ve bal ormanları anlamında destek vereceklerini söyledi. Yol kenarında yemek yerken gördüğü Suriyeli iki kadının da yanına giden Eroğlu, Suriyeli bebeği kucağına alarak sevdi. Kızılay kan bağış aracındaki çalışanları da selamlayan Bakan Eroğlu, Kızılay’a kan bağışı yapanlar için bir fidan dikildiğini hatırlattı.
DÖNER BIÇAĞINI ALIP DÖNER KESTİ
Bir dönerci dükkanına giren Bakan Eroğlu, eline döner bıçağını alarak döner kesti. Dönerci ustaları, Eroğlu’nun elinden her işin geldiğini ifade etti. Emekliler Derneği üyeleri Bakan Eroğlu’na balkondan seslenerek, “Ne olur bir çayımızı için” dediler. Teklifi kırmayan Eroğlu, dernek üyeleri ile birlikte çay içerek sohbet etti. Eroğlu, hükümetin başlattığı çalışma kapsamında İzmir’e bir araziye konutlar yaparak emeklileri uygun taksitlerle ev sahibi yapacaklarını söyledi.
BAKAN EROĞLU’NUN PEŞİNDEN AYRILMADI
Çarşı gezisi sırasında bir kadın, Bakan Eroğlu’na Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ulaştırması için mektup verdi. Mektubu bizzat Bakan Eroğlu’nun kendi eliyle Başbakan’a teslim etmesini isteyen vatandaş, “Vebali üstünüze kalır ne olur” dedi. Mektubu alan Bakan Eroğlu, Başbakan’a mutlaka ulaştıracağını ifade etti. Esnaf ziyareti boyunca peşinden ayrılmayan kadına Bakan Eroğlu AK Parti rozeti taktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevgi Yolu’nda Bakan Eroğlu’na Sevgi Seli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN