Bayraklı’da Öğrenciler İçin Özel Çalışma

Giriş Tarihi: 25.5.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 13:49
Bayraklı’da Öğrenciler İçin Özel Çalışma
Bayraklı Belediyesi Gençlik ve Eğitim Merkezi (BAYGEM) 13 Haziran’da başlayacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) maratonu öncesi kolları sıvadı ve 5 Mayıs’ta ilçe genelinde 12. sınıf öğrencileri için sınav düzenledi.
BAYGEM taşıdığı soysal sorumluluk gereği kendi bünyesindeki öğrencilerin yanı sıra ilçe genelinde eğitim gören tüm öğrencilerin başarısı için kolları sıvadı. BAYGEM, LYS’ye girecek 12. sınıf öğrencileri için özel bir çalışma yürüttü. 5 Mayıs’ta BAYGEM Rehberlik Servisi öğretmenleri tarafından hazırlanan sınava ilçe genelindeki tüm 12. sınıf öğrencileri katıldı. Sonuçlar BAY-GEM öğretmenleri tarafından analiz edilerek Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunuldu. Böylece önümüzdeki ay sınava girecek öğrencilerin eksik olduğu konular belirlenerek, bunun giderilmesi için fırsat yakalandı.
VERİMLİ BİR ÇALIŞMA
BAYGEM’in sınırlarını aşan bir eğitim kurumu olduğuna dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Fiziki olanaklar çerçevesinde Bayraklı’nın başarılı ve aynı zamanda ihtiyaç sahibi öğrencileri ile birlikte yol yürüyoruz. Öğrencilerimiz her yıl yeni bir sınav maratonuna hazırlanıyor. Bizler de hem 8. hem de 12. sınıf öğrencileri için sınav düzenledik. Bunun, eksikliklerin görülebilmesi ve kısa zamanda giderilebilmesi için faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyoruz. Öğretmenlerimiz var güçleriyle öğrencilerini sınava hazırlıyor” dedi.
TEOG ÖNCESİ DE AYNI YÖNTEM UYGULANDI
BAY-GEM bundan önce Bayraklı sınırlarındaki 32 okul ve yaklaşık 3 bin 800 öğrenci için 29-30 Nisan tarihinde gerçekleşen TEOG öncesi sınav yapmış, bunun sonucunda belirlenen eksiklikleri Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilere öğrencilerin belli konulardaki eksiklikleri giderilmesi için etüt programları uygulanmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı’da Öğrenciler İçin Özel Çalışma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN