Türkiye'nin en iyi haber sitesi

20. Yunt Dağı Yayla Şenlikleri Başlıyor

Giriş Tarihi: 10.6.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 06:14
20. Yunt Dağı Yayla Şenlikleri Başlıyor
Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yunt Dağı Yayla Şenlikleri’nin bu yıl 20.’si gerçekleştirilecek.
Aliağa’da faaliyet gösteren Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği, her yıl haziran ayında gerçekleştirdiği yayla şenlikleri için hazırlıklarını yaparken, dernek başkanı İbrahim Eroğlu da herkesi yayla şenliklerine davet etti.
KATILIMCILAR HORON VE TULUM İLE COŞACAK
14 Haziran Pazar günü Yunt Dağında yapılacak olan yayla şenlikleri sabah saatlerinden itibaren başlayacak ve gün boyu bir dizi etkinlikle devam edecek. Yayla Şenlikleri kapsamında Karadeniz yöresine ait oyunlar ve yöresel sanatçılar sahne alacak. Karadeniz’in yöresel sanatçılarından; Yakup Atalay, Nuri Bahadır ve İhsan Aydın’nın Karadeniz ezgilerinden oluşan şarkıları şenliğe katılan vatandaşlara keyifli bir hafta sonu yaşatacak. Ayrıca Karadeniz’in vazgeçilmez horon ve tulumu da katılımcıları coşturacak.
“KARADENİZ’İN TÜM GÜZELLİKLERİNİ ORTAYA KOYACAĞIZ”
Karadeniz kültürünün tanıtılmasında Yayla Şenlikleri’nin çok önemli bir yer tuttuğunu ifade eden Aliağa Karadenizliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İbrahim Eroğlu, “Geleneksel yayla şenliğimizin 20.’sini 14 Haziran Pazar günü gerçekleştireceğiz. Şenliğimiz için çalışmalarımız son aşamaya geldi. Vatandaşlarımıza eğlenceli bir hafta sonu yaşatacağız. Şenliğimizde, Karadeniz müziklerinin vazgeçilmez çalgıları kemence ve tulum eşliğinde verilecek olan konserler ile onlarca vatandaşımız horon oynayacak. Karadeniz’in tüm güzelliklerini ortaya koyacağız. Herkesi şenliğimize davet ediyorum” diye konuştu.
14 Haziran Pazar günü Yunt Dağında gerçekleştirilecek olan yayla şenliğine katılmak isteyen vatandaşlar için saat 08.30’da Aliağa Demokrasi Meydanı’ndan otobüs kaldırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
20. Yunt Dağı Yayla Şenlikleri Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN