Harmandalı Çöplüğünde Yangın

Giriş Tarihi: 15.6.2015 22:58 Güncelleme Tarihi: 16.6.2015 00:02
’in Çiğli ilçesine bağlı Halmandalı beldesindeki çöplükte yangın çıktı.
Çiğli ilçesine bağlı Harmandalı beldesinde bulunan Harmandalı çöplüğünde akşam saat 19.00 sıralarında yangın çıktı. Kentin tüm evsel atıklarının depolandığı çöplükteki yangın rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangına itfaiye ekipleri ve iş makineleri müdahale etti. Dumandan etkilenen vatandaşlar ise, çöplükte çıkan yangınlar ve etrafa yayılan kötü kokular nedeniyle tepki gösterdi.
Çıkan yangınlardan ve çevreye düşen çöp atıklarından yayılan kokular yüzünden yolda yürüyemediklerini, hastalıklara neden olduğunu söyleyen Halmandalı beldesi Metin Oktay Mahallesi’nin eski muhtarı Ünsal Albaz, “Bu mahallenin 10 yıl muhtarlığını yaptım. Kocaoğlu’na biz buranın her türlü şeyini söyledik. Kaldıracağım dedi, iki dönem önce kaldırıyordu, hala daha kaldırıyor. Burada bıktık artık. Bakın her gün bu yangınları görüyoruz biz burada. Ne zaman patlayacak burası, ne zaman bizi götürecek diye bekliyoruz. Bunun için ne gerekiyorsa, işte yeni hükümette kurulacak, bizlere bir yardımcı olsunlar. Çöpün hangi sıkıntısı olmaz ki. Şimdi koca koca kamyonlar geçiyor, onlardan bütün yemek artıkları, karpuz suları burada akıyor. Ondan sonra burada yürümek mümkün olmuyor. Bu mahallenin bütün çocukları buradan geçiyor, onların okul yolu burası. Bir tane lamba yok, bir tane üst geçit yok. Burada başka okul yok, bir tane okul var, harmandalı merkez okulu. Görüyorsunuz işte patlayacak diye bekliyoruz. Artık buranın miladı doldu. Her gelen yetkili onu söylüyor, diyor ki buranın miladı doldu” dedi.
Havaların ısınmasıyla çöplüğün artık çok daha fazla kokacağını söyleyen Bilal Çakıroğlu ise, kokudan duramadıklarını aktardı. Dünyanın parasını vererek aldıkları evde koku yüzünden duramadıklarını ifade eden Çakıroğlu, “Helak olduk, Nuh kavmi gibi. Bizde bir çözüm yok, çözüm İzmir Büyükşehir Belediye Başkanında. Bende ne çözüm olacak. Büyüklerimiz daha iyi bilirler. Kaldırıp götürsün, nereye götürürse götürsün. Burası Evka 5 ayrı bir eyalet, bu kadar insan yaşıyor burada. Bu halka zulüm zülüm” diyerek Büyükşehir Belediyesi’nden çözüm istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harmandalı Çöplüğünde Yangın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN