Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş Syo’da Mezuniyet Coşkusu

Giriş Tarihi: 19.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:29
Ödemiş Syo’da Mezuniyet Coşkusu
Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu’nun 14. dönem öğrencileri kep atarak bölümlerinden mezun oldu.
Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu’nda eğitim 76 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı. Ege Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Konferans Salonu’nda düzenlenen mezuniyet törenine, öğrenciler aileleriyle birlikte katıldı. Bu yıl okulda 14. dönem birincisi Ezgi Keskin, dönem ikincisi de Pelin Turunç oldu. Dönem birincisi Ezgi Keskin, törende yaptığı konuşmada, derslerine düzenli olarak çalıştığını ifade etti. Keskin, "Birinci sınıfta derslerimi düzenli olarak çalıştım. Sene sonunda gördün ki başarmışım. Başarımı devam ettirebilmek için daha çok çalıştım. Bazı arkadaşlarım ne var bu kadar çalışmaya, sonuçta mezun olunca hemşire olacağız diye fikirlerle karşılaştım. Bu fikirlere saygım sonsuzdur. Fakat ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Eğitim öğretim hayatımın burada bitmediğine inanıyorum ve devam edeceğim. Yaşadıkça öğrenmeli, öğrendikçe de yaşamalı insan. Değerli hocalarıma, anneme, babama, kardeşim Ece’ye ve bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Hayat ve zaman asla beklemiyor bu yüzden değerini bilip herkesi sevip sayın ve buradaki herkese teşekkür ederim" dedi.
Prof. Aynur Türeyen ise konuşmasında şunları söyledi:
"Yüksek öğretim kurumlarının mezuniyet törenleri şölen gibidir. Mezuniyet törenleri onur tablosu ve gurur tablosudur ve şölen dönüşür. Bira tarihi bilgi vereceğim. Ege Üniversitesi Ödemiş Sağlık Yüksekokulu, Bakanlar Kurulu kararı ile Yüksek Öğretim Kurulunun Sağlık Bakanlığı’nın imzaladıkları protokol çerçevesinde 1996 yılında kurulmuştur. Söz konusu protokol Resmi Gazete’nin 02.11.1996 tarih ve 22805 sayılı nüshasında yayınlanmıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1997-1998 Eğitim-Öğretim yılında İngilizce hazırlık sınıfıyla eğitime başlamıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu’ndaki eğitim hazırlık sınıfından sonra 1998-1999 Eğitim-Öğretim yılında başlamıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu ilk müdürü Prof. Dr. Fethi DOĞAN iki dönem müdürlük yürütmüştür. 10 Kasım 2008 tarihinde Yüksekokul Müdürlüğüne Prof. Dr. Ayfer Karadakovan atanmıştır. Ödemiş Sağlık Yüksekokulu 1999-2000 eğitim öğretim yılında bugün eğitimin sürdürüldüğü yeni binasına taşınmıştır. Yüksekokul ilk mezunlarını 2002 yılında vermiştir ve 28 hemşirelik öğrencisi mezun olmuştur. Burada toplam bugüne kadar 642 öğrenci mezun verdik. Buraya gelen herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım" dedi.
Konuşmaların ardından geleneği devam ettiren 14. dönem öğrencileri keplerini havaya fırlattı. Törende, ailelerde duygu dolu anlar yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş Syo’da Mezuniyet Coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN