Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale Yüzyıllık Mühür Dizisine Gemisander Desteği

Giriş Tarihi: 24.6.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
Gemi Geri Dönüşüm sanayicilerinden, çekimleri ’in Aliağa ilçesinde devam eden Çanakkale Yüzyıllık Mühür adlı televizyon dizisine destek geldi.
Dizinin senaryosu gereği; Çanakkale Boğazı önlerinde bulunan düşman gemilerinden karaya çıkacak asker sahneleri için bir süredir askeri gemi filikası arayan, ancak bulamayan dizi ekibinin yardımına Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) yetişti. GEMİSANDER Başkan Yardımcısı İsmail Önal, önceki yıllarda İngiliz donanmasına ait bir savaş gemisinin geri dönüşümünden elde edilen askeri filikaları Çanakkale Yüzyıllık Mühür dizisinde kullanılmak üzere dizi ekibine teslim etti.
Dizi çekimlerinde kullanılmak üzere dört filikayı teslim alan Proje Genel Koordinatörü Korhan Günay, “Çekimlerimizde İngiliz donanmasına ait orijinal askeri filikalarını kullanacak olmamız gerçekten büyük bir şans diye düşünüyorum. Bu bağlamda bize destek olan başta GEMİSANDER Başkan Yardımcısı İsmail Önal olmak üzere gemi geri dönüşüm sanayicilerine Çanakkale Yüzyıllık Mühür ekibi adına teşekkür ediyorum” dedi.
SANATIN VE SANATÇININ YANINDAYIZ
Gemi geri dönüşüm sanayicilerinin bugüne kadar birçok sanatsal faaliyete sponsorluk yaptığını hatırlatan GEMİSANDER Başkan Yardımcısı İsmail Önal da, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını belirterek, “Atalarımızın Çanakkale’de verdiği bağımsızlık mücadelesini gelecek nesillere aktarma gibi önemli bir misyonu üstelenen Çanakkale Yüzyıllık Mühür adlı televizyon dizisine, çorbada tuz misali yardımcı olabildiysek ne mutlu bize” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale Yüzyıllık Mühür Dizisine Gemisander Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN