Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gemisander Ve DTO’dan İftar Yemeği

Giriş Tarihi: 2.7.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Gemisander Ve DTO’dan İftar Yemeği
Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği (GEMİSANDER) ile Deniz Ticaret Odası (DTO) Şubesi’nin, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Aliağa’da düzenlediği iftar yemeği yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Adem Şimşek’in ev sahipliğinde ilçedeki bir restorantta yapılan iftar yemeğine Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, Aliağa Liman Başkanı Behlül Karataş, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Aliağa protokolü, İMEAK DTO İzmir Şubesi ve Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği üyeleri katıldı. Yemek öncesi misafirleri karşılayan ve tek tek sohbet eden (GEMİSANDER) Başkanı Adem Şimşek’in yanı sıra yardımcısı İsmail Önal, kazanların başına geçerek kepçeyle yemek dağıttı. İftar saati geldiğinde, İzmir Diyanet-Sen İl Başkan Yardımcısı Gazali Ateş’in söylediği ezan ile oruçlar açıldı. İftar yemeği sonrası sofra duası yapıldı. Ardından eski bir Osmanlı kültürü olan; seyyar güğümlerden şerbet ikramı geleneği de yaşatıldı. İftar yemeğinde özel kostümleriyle görev yapan personeller, sırtında taşıdığı güğümden katılımcılara Osmanlı şerbeti ikram etti.
Dernek olarak her yıl yaptıkları geleneksel iftar organizasyonunu bu yıl ortak düşünceler çerçevesinde İMEAK DTO İzmir Şubesi’yle birlikte gerçekleştirdiklerini belirten Adem Şimşek, “Ortak iftar organizasyonundan hem biz hem Aliağa protokolü, camiamız, çalışanlarımız çok memnun kaldı. İnşallah bundan sonraki iftarları da, daha fazla katılımla ve birlikte yaparız. Denizcilik sektörümüzün 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nı kutlarım” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gemisander Ve DTO’dan İftar Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN