Karşıyaka’da 20 Yıllık Ruhsat Sorunu Çözüldü

Giriş Tarihi: 6.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 13:54
Karşıyaka Belediyesi, ilçede bulunan Örnekköy Sanayi Sitesi’ndeki 200’ü aşkın iş yerinin 20 yıldır süren ruhsat sorununu çözdü. Yasal prosedürlerin ve teknik eksiklerin tamamlanmasının ardından 50’ye yakın iş yeri sahibi ruhsatlarına kavuştu.
’in Karşıyaka ilçesinde, Örnekköy Sanayi Sitesi’ndeki 200 iş yerlerinin ruhsat problemi sorunu çözüme kavuştu. 20 yıldır ruhsat alamayan 50 iş yeri sahibi, Karşıyaka Belediyesi’nin yasal prosedürlerin ve teknik eksiklerin tamamlanmasının ardından inşaat ruhsatlarını aldı. Törenle ruhsatlarını alan esnaflar, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür etti.
Ruhsatları esnaflara bizzat kendisi takdim eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ise, şu açıklamalrda bulundu:
"İşsizliğin alıp başını gittiği bir süreçte, sanayicimize, küçük esnafımıza destek olmak bizler için sorumluluktur. Yüzlerce kişiye istihdam sağlayan Örnekköy Sanayi Sitemizin ruhsat sorunu için de zorlaştırıcı değil, kolaylaştırıcı bir yol izledik. Burası yıllardır ihmal edilmiş bir bölge. İlk önce yol yapımı ile başladık. Daha sonra 20 yıldır çözüm bekleyen ruhsat problemini birlikte çözdük. Bizim önceliğimiz temel sorunları çözmek. Temel sorunları çözdükten sonra diğerleri de peşi sıra gelir. Bugün bu sorunu çözmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sanayi bölgemizde üretim yapanların rahat bir hizmet alması için çalışmaya devam edeceğiz. Sorunlu olan küçük bir bölüm daha kaldı. Önümüzdeki süreçte onu da çözeceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka’da 20 Yıllık Ruhsat Sorunu Çözüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN