Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ödemiş’teki ÇED Toplantısına Dördüncü Kez Vatandaş Engeli

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Ödemiş’teki ÇED Toplantısına Dördüncü Kez Vatandaş Engeli
’in Ödemiş ilçesinde altın madeni açılmasını istemeyen vatandaşlar, Dolaylar mahallesinde yapılmak istenen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısını dördüncü kez engelledi.
Ödemiş ilçesindeki Bozdağlar eteklerine kurulması planlanan altın madenine ilişkin tepki devam ederken, daha önce üç kez yapılması planlanan ancak vatandaşların engeliyle karşılaşılan Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yine engellendi. Toplantının bu kez adresi Dolaylar mahallesi olurken, mahalle girişinde toplanan vatandaşlar, sloganlar atarak görevlilerin toplantıyı yapmasına engel oldu.
CHP MİLLETVEKİLLERİ DESTEK OLDU
Vatandaşların bu direnişine, CHP İzmir Milletvekilleri Zekeriya Temizel, Kamil Okyay Sındır, Mustafa Balbay, demokratik kitle örgütleri ve dernekler katıldı. Toplantının dördüncü kez engellenmesi üzerine, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve firmadan gelen heyet, tutanak tutarak alandan ayrıldı.
CHP İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel, vatandaşların mücadelesine destek olarak, "Ödemiş’e gelirken çevreye uzun uzun baktım galiba katletmek için sürekli olarak cennetleri yok etmek istiyorlar. Bu konuda da kararlı gözüküyorlar ancak buradaki vatandaşlarımız daha kararlı. Kesinlikle bu doğanın katledilmemesi yok edilmemesi için mücadele edeceklerdir. Yukarıda Bozdağlar’dan Subatan’dan batan suyun nerelerden çıktığını kimse bilmez onun için bu topraklarda siyanür, maden gibi olaylar felakettir" dedi.
Heyetin alandan ayrılmasının ardından toplanan kalabalık sloganlar atarak olaysız dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş’teki ÇED Toplantısına Dördüncü Kez Vatandaş Engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN