Evde Beslenen Kırka Yakın Köpek Mahalleliyi Bezdirdi

Giriş Tarihi: 8.7.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 9.7.2015 08:57
Bayraklı ilçesinde, bir evde iddiaya göre 40’ın üzerinde köpek beslendiği için mahalleli şikayetçi oldu. Polis ve zabıta evin önünde tedbir alırken savcılıktan ev arama izni olmadığı için bölgeden ayrıldı.
Bayraklı Mahallesi 1635 Sokak numara 1’de bulunan 3 katlı binada, 40’ın üzerinde kedi ve köpek beslendiği mahalleli tarafından ileri sürüldü. Evin sahibi anne Reyhan S. ve kızı Betül E. iddiaya göre evde çok sayıda hayvan beslerken kendilerinin başka bir evde kaldığı öğrenildi. Yaklaşık 4 yıldır evden gelen koku ve seslerden dolayı rahatsız olan mahalle sakinleri ayaklandı. Defalarca yetkili mercilere dilekçe ve şikayette bulunduklarını belirten mahalle sakinleri, evin temizlenmesi için talepte bulundu. Bugün polis ve zabıta ekipleri evin çevresinde inceleme yaptı.
MAHALLELİ ŞİKAYETÇİ
Zabıta ve polisi gören mahalleli evde bulunan hayvanlardan dolayı şikayette bulundu. Mahalleli, Bayraklı kaymakamına giderek sorunlarının çözülmesi için harekete geçilmesini istedi. Polis ve Bayraklı Belediyesi zabıtası, sabah saatlerinde geldiği eve izin olmadığı için giremezken eve girmek için ev sahibinden izin gelmesini beklemeye başladı. Bu sırada koku ve sesten dolayı çileden çıkan mahalleli isyan etti. Mahalle sakinlerinden Nezide Kaya, ’’Kokudan şikayetçiyiz. Sıcakta yanıyoruz balkona oturamıyoruz. Köpeklerin buradan gitmesini istiyoruz. Bu evde pire bit her şey var. Sağlığımızla oynuyorlar. Yetkililer bu eve bir an önce çözüm bulsun’’ dedi. Bir başka mahalleli Dürdane Astek de, ’’Evimiz yan yana, sabaha kadar gürültü ve kokudan ne oturabiliyor ne de uyuyabiliyoruz. Burada yaşamıyor ev sahipleri, arada araba dolusu yiyecek bırakıp gidiyorlar’’ diye konuştu. Abdullah Akyürek de, bakımsızlıktan her hafta bir köpeğin öldüğünü belirterek şunları söyledi: "köpeğin leşini yakındaki derenin içine atıyorlar. Kaymakamlığa, çevre sağlığa her yere dilekçe verdik. Her yerin haberi var ama kimse gelip ilgilenmedi."
Bayraklı Mahallesi Muhtarı Kemal Karaca, evde dört yıldır aynı sorunun yaşandığını dile getirerek, ’’50-60 tane kedi ve köpek besleyen bir bayan var burada. Bu hayvanlar sıcakta koku yapıyor. Mahalle sakinleri rahatsız. Defalarca bana şikayette bulundular. Ben birkaç yere müracaatta bulundum. Veterinerlik ben karışamam diyor, kaymakamlığa başvurdum en sonunda kaymakamlık toplum sağlığı müdürü ile tarım müdürüne emir verdi bu konuyu temizleyin diye. Ama ortada hiç bir şey yok. Burada bir kişinin zevki için yüzlerce insanın rahatsız olması doğru değil’’ diye konuştu.
MAHALLELİ İLE EV SAHİPLERİ ARASINDA AĞIZ DALAŞI
Bir süre sonra ev sahipleri Reyhan S ile kızı Betül E. eve geldi. Sokakta toplanan mahalle sakinleri anne kıza tepki gösterdi. Ev sahipleri ise ’Hayvan besliyorum ne var bunda’ diye cevap verdi. Yaklaşık 10 dakikalık ağız dalaşından sonra ev sahipleri evlerine girmeden sokağı terk etti. Öte yandan eve girmek için ev sahibinden izin bekleyen polis ve zabıta ise özel mülk olması nedeniyle izin verilmemesi üzerine ayrıldı. Mahalle sakinleri yetkililerin duyarsızlığından mahallede sağlıklı yaşayamadıklarını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evde Beslenen Kırka Yakın Köpek Mahalleliyi Bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN