Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Sıcaktan Bunalan Hayvanlara Özel Dondurulmuş Meyve

Giriş Tarihi: 8.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Termometrelerin 40 dereceyi göstermesiyle, Doğal Yaşam Parkı’nda sıcak alarmı verildi. Hayvanlar serinlemek amacıyla sudan çıkmazken, görevliler tarafından hazırlanan özel dondurulmuş meyveleri yiyen park sakinlerinin keyfi görülmeye değerdi.
İzmir’de, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları en çok hayvanları etkiledi. İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda sıcak alarmı verildi. Türkiye’yi kavuran sıcaklıklar üzerine harekete geçen ekipler, parktaki hayvanları serinletmek için bin bir yöntemi denedi. Doğal Yaşam Parkı’ndaki hayvanlar, sıcaktan korunmak amacıyla sudan çıkmazken, görevliler de hayvanlar için içerisinde meyve olan özel buz kalıpları hazırladı. Bu serin menüyü iştahla yiyen park sakinleri, hem serinledi hem de karınlarını doyurdu.
YAVRU FİL DENİZ’İN KEYFİ
İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda bu yıl dünyaya gelen Deniz’de dondurulmuş yiyecekleri görünce şaşırdı. Annesi Begümcan ve ablası İzmir’i izleyerek dondurulmuş yiyeceklere hortumuyla küçük dokunuşlar yapan Deniz’in şaşkınlığı kısa sürdü. Yiyecekleri afiyetle yiyen Deniz’in buzla ilk tanışması, park ziyaretçileri tarafından ilgiyle izlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir’de Sıcaktan Bunalan Hayvanlara Özel Dondurulmuş Meyve
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN