Zihinsel Engelli Deniz 10 Gündür Kayıp

Giriş Tarihi: 8.7.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
’in Bornova ilçesinde, markete gitmek için on gün önce evden çıkan yüzde 50 zihinsel engelli Deniz Haspamuk’tan bir daha haber alınamadı. Anne Meral Haspamuk, kızının hayatından endişe ederken kızını sokak sokak arıyor.
Altındağ’ın Meriç mahallesinde ailesiyle birlikte yaşayan 22 yaşındaki yüzde 50 zihinsel engelli Deniz Haspamuk, 29 Haziran sabahı marketten kahvaltılık alışveriş yapmak için evden çıktı. Evi ile market arası yaklaşık 500 metre olmasına rağmen genç kız eve yarım saat içerisinde gelmeyince anne Meral Haspamuk, markete gidip kızına baktı. Ancak Deniz Haspamuk ortada yoktu. Endişeye düşen anne Haspamuk, yakın sokaklarda kızını aramaya başladı ancak bulamadı. Meral Haspolat, Altındağ Polis Merkezine giderek kızının kaybolduğunu bildirerek kayıp başvurusunda bulundu. Deniz Haspamuk’un fotoğrafı sivil ve resmi polis ekiplerine dağıtılırken Deniz’den 10 gün geçmesine rağmen rastlanamadı.
GÖRENLER POLİSE BİLDİRSİN
Acılı anne Meral Haspamuk, gözüyaşlı bir şekilde kızının sağ salim evine dönmesini beklemeye başladı. Kızının yüzde 50 zihinsel engelli olduğu için ev çevresinden başka bir yere gitmediğini belirten Meral Haspamuk, ’’Kızım daha önce markete gidip geliyordu. Sabah kahvaltısı için evden çıktı bir daha dönmedi. Polise bildirdik, 10 gün oldu hâla kayıp. Kızımın hayatından endişe ediyorum. Bende her gün sokak sokak dolaşıp kızımı arıyorum. Görenler 155 Polis İmdat Hattına bildirsin’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zihinsel Engelli Deniz 10 Gündür Kayıp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN