Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ege Üniversitesi Tercih Yapacak Öğrenci Adaylarına Kapılarını Açtı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Ege Üniversitesi Tercih Yapacak Öğrenci Adaylarına Kapılarını Açtı
LYS tercihlerinin başlamasıyla harekete geçen Ege Üniversitesi, tercih yapacak olan öğrenci adaylarına kapılarını açarak, doğru tercih yapmaları konusunda yardımcı oluyor.
LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayan tercih maratonu Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), tarafından 16 Temmuz 2015 (Perşembe) saat 24.00’e kadar uzatıldı. Öğrencilerin doğru tercih yapmaları için harekete geçen Ege Üniversitesi ise öğrenci adaylarına kapılarını açtı. Ege Üniversitesi kampüsünde bulunan kütüphanede öğrenci adayları için her bölümden stantlar açan üniversite yönetimi, öğrencilere tercihlerinde yardımcı olarak danışmanlık hizmeti sunuyor.
“ÖĞRENCİLERİN ÇEKMEK İÇİN ÇABALIYORUZ”
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tanıtım Bölümü Başkanı Prof. Dr, Yüksel Gürüz, öğrencilerin tercih maratonu ile biraz kafalarının karışık olduğunu ifade ederek, "Bugün buradaki etkinlikte temel hedefimiz öğrencilerin son derece karışık bir karar verme mekanizmaları var; çünkü pek çok fakülte pek çok özel fakülte öğrencileri çekmek iyi öğrencileri çekmek için çabalıyor. Biz iyi öğrenciyi çekmeyi bizde arzu ediyoruz; ama iyi öğrenci zaten bizi tercih ediyor. Bizim hastanemiz var, bizim doktorlarımız var, bizim bir geçmişimiz var. Kuruluş itibariyle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Türkiye’de kurulan ilk dört tıp fakültesinden bir tanesi ve hiçbir zaman başarı sıralamasında geriye düşmedi fakültemiz her daim ilk dördün içine girmiştir. Bu yüzden, biz bu imajımızı korumak için herkesten çok çalışıyoruz; fakat tıp okunacaksa muhakkak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini seçmelerini isteriz" diye konuşu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ege Üniversitesi Tercih Yapacak Öğrenci Adaylarına Kapılarını Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN