Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyaka’dan Anadolu’ya Dostluk Eli Uzandı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Karşıyaka’dan Anadolu’ya Dostluk Eli Uzandı
Anadolu’nun farklı il ve ilçeleriyle dayanışma ruhunu güçlendirmek ve kardeş kentlerin sosyal eksiklerini tamamlayabilmek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Niğde ve Karaman’a yardım elini uzattı. Çöp konteynerlerinden banklara, fitness aletlerinden çim biçme makinelerine kadar çok sayıda ihtiyaç malzemesi, belediye araçlarıyla yerlerine ulaştırıldı.
Karşıyaka Belediyesi, Niğde’nin Kemerhisar ve Karaman’ın Akçaşehir belediyelerinden gelen destek taleplerini yanıtsız bırakmadı. Karşıyaka Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınan kararla, Kemerhisar’a 40 adet 700 litrelik çöp konteyneri, açık alan fitness aletleri, park aydınlatma direkleri, çöp kutuları, pergoleler, banklar, panel çit, çeşitli çalı grubu bitkiler, çim tohumu ve çim biçme makineleri gönderildi. Ayrıca, Kemerhisar Belediyesi için iki adet peyzaj düzenleme projesi hazırlanacağı belirtildi. Karaman’ın Akçaşehir Belediyesi’ne de dört adet peyzaj düzenleme projesi tasarlayacak olan Karşıyaka Belediyesi, kasabadaki bir park alanının yapımını da üstlendi. İlçeye, oyun ve spor grupları gönderildi.
Karşıyaka Belediyesi olarak ‘dayanışma ruhu’ ile hareket ettiklerini belirten Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, “Sosyal belediyecilik anlayışımızla her alanda sürdürdüğümüz dayanışma ve yardımlaşma faaliyetlerimizi Karşıyakamızın dışına da taşımaya gayret gösteriyoruz. Özellikle Anadolu’daki belediyelerimizden gelen talepleri gücümüz ölçüsünde karşılamaya çalışıyoruz. Son olarak Niğde ve Karaman’ın beldeleriyle güzel bir dostluk köprüsü kurmanın mutluluğunu yaşadık. Her zaman ihtiyacı olanlara destek vermeye devam edeceğiz ve dayanışma ruhumuzu hep canlı tutacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka’dan Anadolu’ya Dostluk Eli Uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN