Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizmin Yükselen Yıldızı Seferihisar’da Oteller Doldu Taştı

Giriş Tarihi: 11.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
’in cazibe merkezlerinden biri olan Seferihisar ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin akına uğradı. Otel ve pansiyonlarda doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı ifade edildi.
İzmir turizm mekanlarından olan ve Cittaslow (sakin şehir) başkenti olarak markalaşan Seferihisar ilçesi, son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin adresi haline geldi. Tatilcilerin akınına uğrayan ilçe, Haziran ve Temmuz 2015 dönemlerinden yüzlerce turisti ağırlarken, bu durum turizmcilerin de yüzünü güldürdü. Seferihisar’ın büyük turizm işletmeleri durumdan memnun olduğunu ifade ederek, yoğunluğun daha da artacağını kaydetti. Bir otelin Satış Ve Pazarlama Müdürü Mehtap Yolcu, Seferihisar’a olan talebin gün geçtikçe arttığını ifade ederek, "Seferihisar’da müşterilerimizin devamlılığı sağlandı. Bizim işletmemiz 5 yıldızlı ve şu an tam kapasiteyle hizmet veriyoruz. Seferihisar turizmde parlayan bir yıldız ve talep her geçen artıyor. Türkiye genelinde Rusya’daki kriz nedeniyle sıkıntılar yaşanıyor. Ama biz şu an herhangi bir gerileme yaşamadık. Aksine özellikle iç piyasadan yoğun talep alıyoruz“ dedi.
OTELLER TIKLIM TIKLIM DOLDU
Öte yandan ilçeye turist akınıyla birlikte otellerde doldu taştı. Otel ve pansiyonlarında kentte 2015 Temmuz ayı itibariyle yüzde yüz doluluk oranına ulaştığı öğrenildi.
Bir başka turizmci Onur Soyer ise, Seferihisar’la örtüşecek en uygun modelin ekolojik turizm modeli olduğunu ifade ederek, "Biz, sıcak suyun güneş enerjisinden karşılanması, otel içinde su tüketiminin kontrol edilebilir hale getirilmesi, yeme içme konusunda organik ürünlerin kullanılması gibi konulara dikkat ediyoruz. Türkiye’de Turizm Bakanlığı’nın yeşil otel projesi var ama ne kadar işliyor bilmiyorum. Biz kendi yağımızda kavrulmaya, Cittaslow oluşumuyla örtüşen bir turizm yaratmaya çalışıyoruz. Seferihisar bunu başardığında daha fazla fark yaratacaktır. Tüm işletmelerin bu konuya özen göstermesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmin Yükselen Yıldızı Seferihisar’da Oteller Doldu Taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN