Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Badem’den Kadir Gecesi Mesajı

Giriş Tarihi: 12.7.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Başkan Badem’den Kadir Gecesi Mesajı
Ödemiş Belediye Başkanı A. Mahmut Badem, yayınladığı mesajla tüm İslam aleminin mübarek Kadir Gecesini kutladı. Öte yandan, her yıl Kadir Gecesinde çok sayıda vatandaşın ibadet ettiği İmamı Birgivi’de de hazırlıklarını tamamlandı.
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, yayınladığı mesajında “Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği özel bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır. Allah’ın sonsuz rahmeti, merhameti ve mağfiretinin tüm alemleri kuşattığı bu gece hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize huzur getirmesini temenni ediyorum. Tüm hemşehrilerimin ve İslam aleminin Mübarek Kadir Gecesini kutlar, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve huzur getirmesini dilerim” dedi.
İMAMI BİRGİVİ KADİR GECESİ’NE HAZIR
Ödemiş Belediyesi, her yıl Kadir Gecesi’nde binlerce vatandaşın ibadet ettiği İmamı Birgivi’de de hazırlıklarını tamamlandı. Birgi’de bulunan İslam aleminin en büyüklerinden İmamı Birgivi Mehmet Efendi’nin mezarı, yıl içinde olduğu kadar Kadir Gecesinde de çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor. Ödemiş Belediyesi, Kadir Gecesinde vatandaşların ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için gerekli önlemleri aldı. Birgi Mahallesinde bulunan tüm camilerin iç ve dış temizliği yapılarak, bakım onarımı tamamlandı. Mezarlıklar ile cadde ve sokaklardaki ot temizliği yapıldı. Çok sayıda aracın geleceği göz önünde bulundurularak otoparkların düzenlenmesi, asfalt kaldırım düzenlemeleri ve alanın ışıklandırma çalışmaları tamamlandı. Trafik akışının düzenli bir şekilde yapılması ise kolluk kuvvetler işbirliği ile yapılacak. İmamı Birgivi içinde din görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim okunarak, mevlid ve ilahiler söylenecek. Ayrıca İmamı Birgivi’de ibadetlerini gerçekleştirecek vatandaşlara belediye tarafından ikramlarda bulunacak.
BİRGİ’DE İFTAR SOFRASI
Öte yandan, hayırsever vatandaşların katkılarıyla Ödemiş Belediyesi tarafından ilçe merkezinin 6 farklı noktasında organize edilen iftar çadırlarının yanı sıra her akşam mahalle statüsüne geçen eski beldelerde de iftar sofraları da kuruluyor. Ödemiş Belediyesi, Kadir Gece’si nedeniyle çok sayıda kişinin Birgi’de olacağını göz önünde bulundurarak, 13 Temmuz Pazartesi akşamı Birgi’de iftar sofrası kuracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Badem’den Kadir Gecesi Mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN