Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyakalı Minikler Kardeşlerine Sahip Çıkıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Karşıyakalı Minikler Kardeşlerine Sahip Çıkıyor
Çocuklar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, Saklama Paylaş kampanyası başlattı ve kentin farklı noktalarına dev kumbaralar kuruldu. Karşıyakalı minikler, ihtiyaç sahibi kardeşleri için oyuncaklarını ve kitaplarını paylaştı.
Gelişim çağındaki çocukların dayanışma, yardımlaşma ve paylaşma duygularının güçlendirilmesi için çalışan Karşıyaka Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Saklama Paylaş kampanyası başlattı. İhtiyaç fazlası oyuncak ve kitapların bırakıldığı dev kumbaralara, Karşıyakalı minikler ve aileleri büyük ilgi gösterdi. Bir haftada 2 bin kitap ve bin 200 oyuncak bağışı yapıldı. Kumbaralarda biriken ürünler, ihtiyaç sahibi çocuklara hediye edilecek.
4 FARKLI NOKTADA BAĞIŞ KUTUSU
Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, Belediye Hizmet Binası, Tersane Kafe, Bostanlı Hasan Türker Futbol Sahası ve Mavişehir Arena önlerine yerleştirilen Saklama Paylaş kutularına bağışta bulunabilecek. Kampanya, Karşıyakalılardan gelen talep ve öneriler doğrultusunda genişletilebilecek. Alım gücü sınırlı olan ailelerin çocukları kampanya sayesinde ücretsiz kitap ve oyuncak sahibi olacak. Bağışlar belediye ekiplerinin tespitiyle ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.
“AMAÇ TOPLUMSAL DAYANIŞMA”
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Toplumsal dayanışmanın en üst seviyede olması için büyük gayret gösteriyoruz. Karşıyaka halkının dayanışma ruhunun her zaman var olduğunu biliyoruz. Çocuklarımızın oyuncaklarını, kitaplarını evlerinde saklamaları değil arkadaşları ve özellikle gelir durumu düşük olup oyuncak alamayan ailelerimizin çocuklarıyla paylaşmasını hedefliyoruz. Saklama paylaş kumbaralarımızı yaygınlaştırarak, daha fazla Karşıyakalıyı bu gönül projesine ortak etmeyi düşünüyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyakalı Minikler Kardeşlerine Sahip Çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN