Gurbetçi Kardeşler ’de Saçlandı

Giriş Tarihi: 14.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Gurbetçi Kardeşler İzmir’de Saçlandı
Almanya’da yaşayan Çeltik kardeşler, dökülen saçlarını yenilemek için ’i tercih etti. Özel Gazi Hastanesi’nde saç ektiren abi-kardeş, yeni görünümleri ile hayata yeniden “merhaba” dedi.
Doğduklarından beri Almanya’nın Fulda şehrinde yaşayan Murat Çeltik (40) ve Sedat Çeltik (34), uzun süredir saçlarındaki dökülmelerden şikayetçiydi. Yaz tatillerinde İzmir’e gelen abi-kardeşi, saç ektirmeye anneleri teşvik etti. Anne Gülseren Çeltik, oğulları için yaptığı araştırmalar sonucunda Özel Gazi Hastanesi’ne gelerek Saç Ekim Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör ile görüştü. Öncelikle küçük oğlu Sedat Çeltik’e işlem yapıldı. Ardından kardeşindeki değişimi gören Murat Çeltik de saç ektirmeye karar verdi. Aldıkları sonuçtan çok memnun olduklarını dile getiren Çeltik kardeşler, Almanya’da da saç ekimi yapıldığını ancak hem teknik hem de maddi açıdan İzmir’de saç ekimi yaptırmanın daha avantajlı olduğunu söyledi.
DÜNYALARI DEĞİŞTİ
Satış pazarlama sektöründe çalışan Çeltik kardeşler, saç dökülmelerinin sebebinin genetik olduğunu, dayılarının da aynı sorunu yaşadığını söyleyerek, dökülmeyi önlemek için bir takım ilaçlar kullandıklarını ancak bir faydasını görmediklerini anlattı. Geçen yıl Özel Gazi Hastanesi Saç Ekim Birimi ekibi tarafından yapılan saç ekiminden çok memnun olduklarını dile getiren Sedat ve Murat Çeltik, çevrelerinden olumlu tepkiler aldıklarını belirterek, dünyalarının değiştiğini söyledi. Çevresinden bambaşka tepkiler aldığını dile getiren Sedat Çeltik, “Bendeki değişimi gören arkadaşlarım da saç ektirmek istiyor. Eskiden bana lakaplar takarlardı. Şimdi ise, ‘benden daha çok saçın var, durmadan çoğalıyor’ şeklinde tepki veriyorlar. Bu da insanın özgüvenini tazeliyor ve pozitif enerji ile dolmasını sağlıyor” dedi.
“GÖZÜ KAPALI GELSİNLER”
İnsanların bakışlarındaki değişimi fark ettiğini dile getiren Murat Çeltik ise “İnsan biriyle karşılaştı mı önce gözlerine bakmalı ama saçınız yoksa önce saçınıza bakıyorlar. ‘Bu genç yaşta neden bu kadar dökülmüş’ diyorlar. Ben aynaya baktığımda saçımı taramak istiyordum. İnsanın psikolojik durumu da değişiyor. Çünkü saçlar, insanı daha genç ve güzel gösteriyor. Düşünen herkes gözleri kapalı gelmeli. Biz yapılan işlemden çok memnunuz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurbetçi Kardeşler İzmir’de Saçlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN