Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yorgancılar: Euro’ya Geçmemiz Krizlerin Tamamen Kalkacağı Anlamına Gelmez

Giriş Tarihi: 15.7.2015 08:58 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, sosyal medya üzerinden Euro’ya geçişi değerlendirdi.
Sasyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı & Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, Euro gibi büyük bir parasal birliğin dağılması yorumları yapıldığını aktardı. Yorgancılar açıklamalarına şu şekilde devam etti:
“Bu, zaten pek çok belirsizlikle boğuşan küresel ekonomiyi daha olumsuz bir tabloya mahkum eder. Dünya ekonomisinin Dolar dışında "rezerv para" niteliği taşıyacak bir paraya ihtiyaç duyması gereği Euro’nun var olmaya devam etmesi tüm ülkelerin lehine olan bir durum. Ayrıca TL’den Euro’ya geçiş farklı alanlarda uzuncadır ele alınan bir konu. Türk Lirası’nın Dolar karşısında değer kaybetmesi ve özel sektörün döviz yükümlülüklerinin ciddi bir sorun haline gelmesi ile TR’nin de Euro Birliği’nde yer alması gerektiğine ilişkin görüşler yaygın ancak, bu şekilde ekonomik sorunlarımızın çözüme kavuşacağına yönelik fazla iyimser. Elbette, Euro’ya geçmemiz, kur riskinin ortadan kalkması, faizlerin düşmesi ve dış ticaret dengemizin düzelmesi yönünde yarar sağlayabilir. Ancak bu, finansal kırılganlığımızın da yok olması ve krizlerin tamamen önleneceği anlamına da gelmez.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yorgancılar: Euro’ya Geçmemiz Krizlerin Tamamen Kalkacağı Anlamına Gelmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN