Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Arslan Personelin Ramazan Bayramı’nı Kutladı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Başkan Arslan Personelin Ramazan Bayramı’nı Kutladı
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Ramazan Bayramı öncesinde bayramlaşma turuna ilk olarak Çiğli Kaymakamlığı’ndan başladı. Daha sonra, şantiye ve idari binadaki personelle tek tek bayramlaşan ve bayramların birleştirici gücüne dikkat çeken Başkan Arslan, personelle sohbet etti, bayrama ilişkin iyi niyet temennilerini iletti.
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programına ilk olarak Çiğli Kaymakamlığı’ndan başladı.Programına şantiye ve idari hizmet bina çalışanlarıyla bayramlaşarak devam eden Başkan Arslan, personelle sohbet etti, iyi niyet temennilerini iletti. Önce şantiye hizmet binasındaki personelle bayramlaşan, hal hatır soran Başkan Arslan’a DİSK Genel-İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sendika temsilcileri de eşlik etti. Toplu iş sözleşmesi imzalanmasıyla birlikte gelişen sürecin değerlendirildiği bayramlaşma programında, Başkan Arslan’ın konuşmaları sık sık alkışlarla kesildi. Şeker ve kolonya eşliğinde bayramlaşma turunu tamamlayan Başkan Arslan, personelle bol bol da fotoğraf çektirdi.
ÇALIŞANLARIN BAYRAM MASRAFLARINI DA DÜŞÜNDÜ
Daha sonra idari hizmet binasındaki personelle belediye meclis salonunda bayramlaşan, hal hatır soran Başkan Arslan’a, meclis üyeleri, sendika temsilcileri, başkan yardımcıları ve birim müdürleri de eşlik etti. Başkan Arslan, Ramazan Bayramı’nın birleştirici, bütünleştirici ve dayanışmacı gücünden faydalanmak gerektiğini, bayramların sevdiklerin hatırlanmasında, ziyaret edilerek sevginin ve mutluluğun paylaşılmasındaiyi birer fırsat olduğunu belirtti. Burada da şeker ve kolonya eşliğinde personelle bayramlaştı, bol bol da fotoğraf çektirdi. Başkan Arslan Ramazan Bayramı öncesinde çalışanların bayram masraflarını düşünmeyi de ihmal etmedi ve 740 işçinin 440 TL değerinde gıda fişini, 1000 TL değerinde ikramiye ve maaşlarını yatırdı. Ayrıca Başkan Arslan, 67 güvenlik görevlisinin 400 TL değerindeki gıda fişlerinin yatırıldığının müjdesini de verdi.
“BARIŞIN VE HUZURUN EGEMEN OLDUĞU BAYRAMLAR DİLİYORUM”
Bayramların eş, dost ve akraba ile eski tadında umutla, mutlulukla ve hep beraber yaşanması için çok önemli bir gün olduğunu, sevdiğimiz insanları hatırlamaya, onlarla bir araya gelmeye yardımcı olmasıyla da ayrı bir değer içerdiğini belirten Başkan Arslan, “Yine bir bayramda daha sizlerle bayramlaşmanın keyfini yaşıyoruz. Dileğimiz kimsenin bayramda yalnız kalmaması, sevdikleriyle birlikte huzur dolu bir bayram geçirmesidir. Ülkemizde önemli ekonomik ve siyasi olaylar gerçekleşiyor. Her yerde toplumsal barışı etkileyecek olaylarla karşı karşıyayız. Ramazan Bayramı hepimiz için bir umut olsun. Bütün çalışanlarımıza emek ürettikleri için, ortak emeğimize katkı sundukları için teşekkür ediyorum. Göreve ilk başladığım zaman bana güvenmenizi istedim, bütün haklarınız için mücadele edeceğimi söyledim. Sizler olmadan, bizler olmadan Çiğli Belediyesi olmaz. Hepimiz en yüksek performansımızla Çiğli’ye hizmet etmeye devam edeceğiz. 1,5 yıldır belediyemize sunmuş olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sizleri seviyoruz, sizlerden memnun olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Kötü günlerimiz geride kaldı; artık esnaflara ve çalışanlarımıza olan borçlarımızı ödeyebiliyoruz. Emeğiniz bizim için kutsal ve bu emeğin devamlılığı için tasarruf politikamızı uyguluyoruz. Sizlerin de buna saygı duymanızı, desteklemenizi istiyoruz. Bayramlar sevgiyi ve ilgiyi verme günüdür. Bütün kırgınlıklarımızı unutalım. Ailelerinizle, sevdiklerinizle geçirdiğiniz bir bayram olmasını dileyerek, tüm bu güzel düşüncelerle hepinizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Savaşsız, barış ve huzur dolu, emeğin sömürülmediği, nice nice bayramlarda buluşmak dileğiyle” dedi.
“BAŞKAN ARSLAN, EMEĞİMİZİN, ALIN TERİMİZİN HAKKINI BİZE TESLİM ETTİ”
DİSK Genel-İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Ali Haydar Kara ise, “Çiğli Belediye Başkanımız Hasan Arslan sayesinde çok iyi bir toplu sözleşme imzaladık. İlk defa Çiğli Belediyesi’nde bir ikramiye, gıda fişi ve maaş bayram öncesinde verilmiş oldu. Emeğimizi, alın terimizin hakkını bize teslim eden Başkanımız Hasan Arslan’a çok teşekkür ediyorum. Çiğli’de aydınlık günler yakın. İş barışımız her geçen gün güçleniyor. Her gününüzün bayram tadında olsun. Hepinizin sağlıklı, huzurlu, barış dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Arslan Personelin Ramazan Bayramı’nı Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN