Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Lösemiyi Yenen Minik Ebrar’ın Evine Bayram Erken Geldi

Giriş Tarihi: 16.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
(Özel Haber) Lösemiyi Yenen Minik Ebrar’ın Evine Bayram Erken Geldi
Henüz 2 yaşında yakalandığı lösemiyi yenen Ebrar Coşkun’un evine bayram erken geldi.
Bundan 5 yıl önce, henüz 2 yaşındayken lösemiye yakalanan 7 yaşındaki Ebrar Coşkun ve ailesi, tedavi için Van’dan ’e geldi. Hiç bilmedikleri bir şehre kızları iyileşsin diye gelen Coşkun ailesi, Ebrar’ın tedavi süresince büyük sıkıntı çektiklerini söyledi.
“ARTIK YEMEKLERİ TOPLADIM”
Ebrar’ın annesi Remziye Coşkun, şu an 5 yaşında olan Yaren’e hamileyken, Ebrar’ın tedavi sürecinin masraflı olduğunu öğrenen aile yakınlarının kendilerine sırt çevirdiğini söyledi. “Kimse bize sahip çıkmadı” diyen Remziye Coşkun, acı dolu günleri şöyle anlattı:
“İzmir’de 3 ay boyunca bir dükkanda yaşadık. Evimizde bir parça ekmeğimiz yoktu. Dükkanın camında perdemiz bile yoktu, 3 ay tüpsüz kaldık. Ebrar, hastanede yatarken ben oradaki artık yemeklerden eve getiriyordum. Hastaneden götürmek yasaktı ama doktorlar ‘gizli gizli götürebilirsin’ diye izin vermişlerdi. Sonra Yaren doğdu. Yaren’i 5 günlükken sütten kesip Ebrar’ın yanına kalmaya gittim çünkü kimsemiz yoktu.”
“ESKİ FOTOĞRAFLARINI SAKLADIM”
Ebrar’ın sağlığına kavuşması nedeniyle çifte bayram yaşadıklarını söyleyen Remziye Hanım, kızının tedavi sürecinde çekilmiş fotoğraflarını ise sakladıklarını söyledi. Ebrar’ın tedavi sürecinde dökülen saçlarını görerek bu hastalığı nasıl yendiğini görmesi ve kendisine daha çok değer vermesi için bu fotoğrafları sakladığını anlatan Remziye Coşkun, “Bu hastalığın çaresi var aslında, en büyük ilacı da moral. Bu hastalığa yakalanınca ilk başta biz de çok ağladık. Moralini iyi tutmak, tedavi süreci kadar önemli” dedi.
ANNESİNE ŞARKI SÖYLEDİ
Zorlu bir tedavi sürecini geride bırakan minik Ebrar ise kardeşleri Muhammed (7) ve Yaren’le (5) ile birlikte bayramda şeker toplamaya hazırlanıyor. Bayramlıklarını dolabından çıkararak özenle hazırlayan Ebrar, Ramazan Bayramı’nın heyecanını şimdiden yaşamaya başladı. Ebrar, zor günleri birlikte atlattığı annesine okulda öğrendiği bir şarkıyı söyleyerek de bayram hediyesi verdi.
ARKADAŞLARINA MESAJ
Hasta olan diğer çocuklara da umut dolu mesajlar gönderen Ebrar, “Onları çok seviyorum. Ben iyileştim, onlar da iyileşebilir” dedi. Artık kendine daha fazla dikkat ettiğini söyleyen Ebrar, hastanede tedavi görürken ailesini çok özlediğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Lösemiyi Yenen Minik Ebrar’ın Evine Bayram Erken Geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN