Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP’de Bayramlaşma

Giriş Tarihi: 18.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü’nün bayramlaşma töreninde konuşan HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, “Çözüm süreci olmadan bu ülkede gerçek bir barışın tesisi söz konusu olamaz. Bu bir hassasiyet değil, ülke gerçeğidir. Sadece Kürtler için değil, bu ülkede barış herkes için gerekli” dedi.
HDP İzmir İl Örgütü, partinin il başkanlığı binasında bayramlaşma töreni düzenledi. Bayramlaşma törenine katılan HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan ve HDP İzmir İl Eş Başkanları Cavit Uğur ile Dilek Aykan, partililerle bayramlaştı. Törende konuşan Doğan, çözüm sürecine ilişkin olarak, “Aslında her şey basit ve ortada. Çözüm sürecinin devamı bu ülkenin geleceği ile ilgili bir husustur. Çözüm süreci olmadan bu ülkede gerçek bir barışın tesisi söz konusu olamaz. Bu bir hassasiyet değil ülke gerçeğidir. Kurulacak hükumetin bu gerçeğe uyum sağlaması gerekir. Sadece Kürtler için değil bu ülkede barış herkes için gerekli. Bu ülkede yaşayan tüm insanları ilgilendiren bir husustur. Kurulacak olan hükumetin bu hususlara dikkat edeceğine inanıyorum” diye konuştu.
“HÜKUMETİN KURULMASI BİR İHTİYAÇ”
Türkiye’de yaşayan tüm halkın bayramını kutlayan Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bayram bilinci; barış, kardeşlik ve bir arada olma bilincidir. Başta İzmirliler olmak üzere tüm halkımızın bayramını kutluyorum. Ülkemizde gerçek bir barışın tesisinde tüm halkımızın bu ülkede yaşayan tüm insanların destek vereceğini umuyorum. Kurulacak olan hükumetin bu konuya hizmet etmesini çok önemsiyorum. Gerçek bir barışın tesisi; bu ülkedeki sorunların doğru algılanışı ile ilgili bir husustur. Kurulacak hükumetin bu hassasiyetlere uyması gerektiğine inanıyor, en kısa zamanda hükumetin kurulmasının bir ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP’de Bayramlaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN