Konak, Hem Çevreci Hem Ekonomik

Giriş Tarihi: 18.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Konak, Hem Çevreci Hem Ekonomik
Konak Belediyesi, bünyesindeki asfalt şantiyesinde doğalgaz kullanımı ile hem çevre kirliliğinin önüne geçiyor hem de tasarruf sağlıyor.
Konak Belediyesi’nin Buca Gediz’deki asfalt plent tesislerinde saatte 60 ton asfalt üretilebiliyor. Doğalgazla çalışan ve bacasında filtresi bulunan asfalt plent tesisinin çevre dostu olduğunu belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Asfalt plentimizin çevreye hiçbir zararlı atığı yok. Çevreyi koruduğu gibi ayrıca çok da ekonomik. Konak Belediyesi olarak bu tesisimizden büyük tasarruf sağlıyoruz. Burada kendi işçimizle üretim yapıyor, kendi çalışanımız ve araçlarımızla naklediyor, kendi çalışanımızla hemen sıcak olarak döküyoruz. Öte yandan asfalt alacağız diye ihaleye çıkmıyor, sıra da beklemiyoruz. Konaklı hemşehrilerimizin asfaltlarını, yollarını düzgün hale getirmek bizim görevimiz. Bunu çevreyi korurken, tasarruf ederek sağladığımız için de gururluyuz” dedi.
SORUN KALMADI
Başkan Pekdaş, geçtiğimiz aylarda şantiyenin kurulu olduğu alanın tahsisiyle ilgili yaşanan sıkıntılardan ötürü üretimin bir süre durmasıyla ilgili olarak da, “Asfalt şantiyemizin kurulu olduğu alanın tahsisiyle ilgili bazı sıkıntılar vardı. Biz bu sorunları Defterdarlığı ile görüşerek hallettik. Ardından ÇED sürecini çözdük. Bu süre içinde asfalt plentimiz çalışamadı ama şimdi faaliyetine başladı. Bütün bu problemleri hallettik. Bu sorunun çözümüne katkı koyan tüm yetkililere de ayrıca teşekkür ediyorum. Artık bundan sonra çalışma zamanı” açıklamasında bulundu.
ÖNCE KAZINIYOR SONRA DÖKÜLÜYOR
Konak Belediyesi olarak yolların daha düzgün asfaltlanması için bir asfalt kazıma makinesi aldıklarını da belirten Başkan Pekdaş, “Ben sürekli ‘biz bir asfalt kazıma makinesi aldık ve bu makine çalıştıktan sonra asfalt dökmeye başlayacağız’ diye söylüyordum. Çünkü geçmiş yıllarda üst üste asfaltlar dökülerek yol kotu bina kotlarının üstüne çıkmış durumdaydı. Bu da yağmurlarda bölgedeki konutlara zarar veren bir hal alıyordu. Biz eski asfaltı kazıyarak yerine yeni asfaltı atmak için bu aracın gelmesini bekledik. Konaklı hemşehrilerimize bizi sabırla bekledikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Asfalt kazıma makinemiz geldi ve çalışıyor. Onun kazıyıp temizlediği yollara daha sonra ekiplerimiz asfalt döküyor” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konak, Hem Çevreci Hem Ekonomik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN