Efes Hayranı Çılgın Çift Almanya’dan ’e Pedal Çevirdi

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Selçuk ilçesindeki Efes antik kentinin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kaydedilmesinin ardından Almanya’dan yola çıkan Anton Ochsenkühn ve Laben Atmen çifti, hayran oldukları Efes için yüzlerce kilometre uzaklıktan bisikletleriyle pedal çevirip 32 gün sonra ilçeye geldi.
Selçuk ilçesindeki Efes antik kentinin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine dahil edilmesi, tüm dünyanın dikkatini çekti. Efes’e hayran olan Anton Ochsenkühn ve Laben Atmen çifti, Almanya’dan bisikletlerine binerek yüzlerce kilometre uzaklıktan 32 gün sonra ilçeye ulaştı. Münih kentinden yola çıkan çift, yolculuk süresince iki bin kilometre pedal çevirdi.
İLK İŞLERİ EFES’İ GEZMEK OLDU
Tatillerini Türkiye’de değerlendirme kararı alan Anton Ochsenkühn ve Laben Atmen çifti, antik kenti ve diğer tarihi alanları gezdi, çılgın çift bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
"HAK EDİLMİŞ BİR KARARDIR"
Efes’in UNESCO listesinde yer almasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Anton Ochsenkühn ve Laben Atmen çifti, Efes’in listedeki yerini hak edilmiş bir karar olarak değerlendirdi. Anton Ochsenkühn, duygularını şöyle ifade etti:
"Aslında bu karar çok net ve açık olarak görünüyordu. Çünkü Efes’in listedeki yeri hak edilmiş bir karardır. Bu kararın bölge için çok iyi olacağına inanıyoruz. Bize göre UNESCO’nun sonuçları orta veya kısa vadeli değil, çok uzun vadeli olacaktır.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efes Hayranı Çılgın Çift Almanya’dan İzmir’e Pedal Çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN