Ödemiş’te "Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma" Projesi

Giriş Tarihi: 22.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Ödemiş’te Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma Projesi
Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, "Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma" projesi kapsamında "bin çocuğa bin topaç" sloganıyla ilçedeki gençlere topaç dağıtıyor.
Ödemiş Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, hayata geçirdiği "Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma" projesi için çalışmalarını sürdürüyor. "Bin çocuğa bin topaç" sloganıyla yola çıkan müdürlük, bu kapsamda yaz kur’an kurslarındaki öğrencilere de topaç dağıttı. Dağıtılan topaçlar öğrencilerin ilgi odağı olurken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cafer Cebeci, proje hakkında şöyle konuştu:
"Camilerde bulunan Kur’an kurslarındaki gençlerimiz dini bilgilerini öğrenirken teneffüslerde topaç oynayarak eğlenecekler. Gençlerimizin bu küçük ama eğlenceli oyunlarla zaman geçirmeleri onların camilere olan ilgilerini artıracaklarına inanıyoruz. Günümüzde çocuklarımız, teknolojinin esiri olmuş bir şekilde bilgisayar, cep telefonu playstation, internet gibi meşguliyetlerle sosyallikten uzak hareketsiz bir yaşamı alışkanlık haline getirdiler. Kültürümüzün bir parçası olan ancak unutulmaya yüz tutmuş oyunları ’Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma’ projesi ile çocuklarımıza tanıtıyoruz. Aynı zamanda bu oyunları çocukluğunda oynayan bugünün büyüklerini de işin içine katarak nesiller arasında bir bağ oluşturma amacındayız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş’te "Çocuğunla Oyna Geçmişini Unutturma" Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN