Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyakalı Elif’ten Örnek Şampiyonluk

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Karşıyakalı Elif’ten Örnek Şampiyonluk
Karşıyaka Belediyesi’nin, çevre projeleri kapsamında düzenlediği atık pil toplama kampanyasının Haziran ayı şampiyonu 11 yaşındaki Elif Haser oldu.
Çevre ve insan sağlığı için büyük tehdit oluşturan atık pillerin doğaya karışmasını önlemek amacıyla kentin işlek noktalarına atık pil toplama makineleri yerleştiren Karşıyaka Belediyesi, çocukları teşvik etmek adına başlattığı proje kapsamında ilk şampiyonunu belirledi. Belediye hizmet binası, İZBAN Karşıyaka İstasyonu ve Ege Park Mavişehir AVM’de bulunan makinelere Haziran ayı boyunca 275 pil atarak 2 bin 750 puan toplayan 11 yaşındaki Elif Haser, kampanyanın ilk kazananı oldu. Kampanya kapsamında en çok atık pili toplayan ve en çok puanı kazanan çocuklarla öğle yemeğinde buluşma sözü veren Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, örnek bir performans sergileyerek Haziran ayı şampiyonu olan Elif Haser’i önce makamında konuk etti. Elif’i çevreye duyarlılığı için tebrik ederek teşekkür belgesi veren Başkan Akpınar, daha sonra Elif ve ailesi ile birlikte öğle yemeğinde buluştu. Çok keyifli geçen yemekte konuklarıyla bol bol sohbet eden Akpınar, kentlilik bilincine sahip, çevreye duyarlı çocukların büyüklere de örnek olması gerektiğini ifade etti.
Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar, proje hakkında bilgi vererek, “Karşıyaka Belediyesi olarak, doğayı korumak, gelecek nesillere yaşanabilecek bir kent ve çevre yaratmak için çalışıyoruz. Atık pillerin doğaya verdiği zararı hepimiz biliyoruz. Pillerin çöplere ve doğaya zarar verecek ortamlara bırakılmaması için kampanya başlattık. Yurttaşlarımız makinelerimizde pillerinin doluluk derecesini ölçüyor, kullanabileceği pilse geri alıyor, değilse pil makinede kalıyor. Her bir atık pil için makine 10 puanlık kupon veriyor. Toplanan pilleri imha etmek için yetkili kuruluşlara gönderiyoruz. Aylık olarak, en çok puan kuponunu toplayan çocuklarımızla da öğle yemeğinde buluşuyoruz. Özellikle, Çocuklarımızın çevreye olan duyarlılığı çok yüksek. Çocuklarımızın yaşadığı kente sahip çıkması gurur veriyor. Bu kampanyaya Elif, 275 pil topladı, söz verdiğimiz gibi öğlen yemek yeme şansını yakaladı. Daha temiz çevre için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
“ÇOK MUTLUYUM”
Minik Elif ise, duygularını şu sözlerle anlattı:
“Babamın iş yerinden, çevremden toplayıp biriktirdiğim pilleri makineye attım ve birinci oldum. Çok mutluyum. Daha temiz bir çevre için atık pilleri toplamaya devam edeceğim. Diğer arkadaşlarımın da kampanyaya katılmasını ve birinci olmalarını çok isterim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyakalı Elif’ten Örnek Şampiyonluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN