Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çiğli’de 412 Kursiyer Sertifikalarına Kavuştu

Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 11:58
Çiğli’de 412 Kursiyer Sertifikalarına Kavuştu
’in Çiğli ilçesinde, mesleki eğitim kurslarına katılan toplam 44 grupta 412 başarılı kursiyer, sertifikalarını törenle aldı.
Çiğli Belediyesi ve Çiğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü iş birliğinde açılan mesleki eğitim kurslarına katılan ve kursları başarıyla tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi. Çiğli Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törende temel bilgisayar, bilgisayar kullanımı, grafik animasyon gibi kurslarda eğitim alan 412 kursiyer, sertifikalarına kavuştu. Törene, CHP’li İzmir Milletvekilleri Zekeriya Temizel, Zeynep Altıok Akatlı, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler, bürokratlar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, işsizliğin yaşanan en büyük sorunlardan biri olduğuna dikkat çekerek, işsizliğin çözümü için çeşitli hizmetlerde bulunduklarını söyledi. Başkan Arslan, Çiğli’de yaşayan işsiz vatandaşlara vasıf kazandırmak istediklerini belirterek, istihdama katkı sunmak adına ÇİBEM, KOSGEB ve istihdam bürolarının çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti. Başkan Arslan, "Çiğli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde 2 bin metrekarelik bir alanı okula dönüştürdük. Teknik anlamda her türlü donanıma sahip sınıflar oluşturduk. Belediyemize her gün birçok kişi iş başvurusunda bulunuyor. Biz de işsiz vatandaşlarımız için bir eğitim merkezi açmayı uygun gördük. 23 branşta açtığımız kurslarda bugün 412 kişinin başarıyla kurslarını bitirerek sertifika almasından mutluluk duyuyoruz" dedi.
Çiğli Kaymakamı Yusuf Güler ise, çağın en önemli kavramının bilgi olduğunu ve bilgiyi elinde tutan toplumların ilerlediğini belirterek, "Bilgi emek ve sermayenin önüne geçti. Bilgi toplumu olursak küresel ve bireysel anlamda belirli bir seviyeye çıkacağız. Düzenlenen bu kursların da bilgi toplumu oluşmasında katkı koyacağına inanıyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiğli’de 412 Kursiyer Sertifikalarına Kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN