Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılar İçin Kısa Film

Giriş Tarihi: 20.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
Merkez Onikişubat Belediyesi, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla, “Manevi Mimarlarımız” adlı kısa film hazırladı.
Sosyal ve kültürel belediyeciliğin öncüsü Onikişubat Belediyesi, Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla kısa film hazırladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan filmin yönetmenliğini Mustafa Önyurt yaparken, 11 dakikalık filmde, yaşlıların önemi ve onlara duyulması gereken vefanın önemine vurgu yapıldı.
Geçmişle gelecek arasında köprü olan yaşlılarımızın, gönül dünyasına ışık tutmayı amaçlayan filmde, yaşlılara saygının önemine vurgu yapıldı. Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, yönetim anlayışı olarak yaşlılara büyük değer verdiklerini söyledi. Hemen her fırsatta yaşlıların yanlarında olduklarını ifade eden Mahçiçek, şunları söyledi:
“Yaşlılarımız bizim için çok kıymetlidir. Çünkü geçmişimiz onlarla aydınlanır, yaşam tecrübeleri ile bize fikir verirler. Gelecek kuşaklara da bunları aktarmamız gerekiyor. Yaşlılara saygı ve sevgi duymak bizlerin ana görevidir. Yaşamla ilişkilerinin kopmaması için, en büyük gayreti sarf etmeliyiz. Aile içinde ve toplumda saygıya en çok layık olan yaşlılarımıza bu bizim bir vefa borcumuzdur. Bu filmle de, yaşlılarımızı elden geldiğince anmaya gayret ettik. Ümit ederiz beğenilir.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar İçin Kısa Film
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN