Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kadına Şiddet Sorununu Ele Aldı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:11
Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kadına Şiddet Sorununu Ele Aldı
Genç Barış İnisiyatifi Derneği Koordinatörü Leyla Atayan tarafından düzenlenen ‘serbest kürsü’ toplantısında bu hafta kadına şiddet sorunu işlendi.
Kadına şiddet ve kadın hakları noktasında bir kafede bir araya gelen Genç Barış İnisiyatifi Derneği üyeleri, yaşanan şiddetin önüne geçmek için bilgi alış verişinde bulundular.
Toplantı sonunda değerlendirmede bulunan Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kahramanmaraş Koordinatörü Leyla Atayan, “Farklı yaş, eğitim seviyesi ve alanlarda faaliyet gösteren gençlerimizi bir araya getirme amacı taşıyan programımız oldukça dinamik ve yoğun fikir alışverişleriyle yaklaşık 3 saat sürdü. Dernek etkinliklerimizin artması yönünde yoğun bir ilgiyle karşılaştığımız programımız aslında gençlerin fikirlerini beyan etmek istediği ortamlara karşı olan taleplerinin bir kanıtı olduğu söylenebilir. Biz de derneğimiz adına bu talebi karşılamak ve gençlerimizin edilgen değil de etken bir rol oynamaları için gereken çalışmaları kendimize hedef olarak görmüşüzdür" dedi.
Bu alanlardaki çalışmaları sürdürmeyi bir görev olarak bildiklerini ve bu yönde çalışmalarına devam ettiklerini söyleyen Atayan, "Amacımız, dünyanın neresinde olursa olsun herkese ve her kesime ortak noktalarımızı göstererek barış içinde yaşamayı teşvik etmek, farklılıklara tahammül eden toplumların ötesinde, farklılıklardan zevk alan ve kucaklaşan toplumların oluşumuna katkı sağlamaktır. Bizim gücümüz insanları kucaklayan, kimseyi kimseden üstün tutmayan küresel vicdanımızın sesinden gelmektedir” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç Barış İnisiyatifi Derneği Kadına Şiddet Sorununu Ele Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN