Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı" Kahramanmaraş’a Geliyor

Giriş Tarihi: 27.3.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı Kahramanmaraş’a Geliyor
Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla, Başbakanlık Basın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Çanakkale’den Anadolu’ya Projesi” kapsamında, “Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı” 2 Nisan’da Kahramanmaraş Piazza’ya geliyor.
Kahramanmaraş Piazza, Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı şerefine gezici Çanakkale müzesini ağırlayacak. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı’na özel olarak Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün "Çanakkale’den Anadolu’ya Projesi" kapsamında organize ettiği “Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı”, Kahramanmaraş’a gelecek.
Çanakkale Zaferi’nin önemini anlatmak için yola çıkan ve Anadolu’yu karış karış gezen gezici müze, 100 yıl öncesine ait 4 bin parça savaş malzemesini ve eşyayı Kahramanmaraşlıların ziyaretine sunacak.
Çanakkale muharebeleri sırasında kullanılan 4 bin civarındaki askeri ve yaşamsal malzemenin sergileneceği “Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı”nda, top mermileri, el bombaları, havada çarpışan mermiler, mataralar, silahlar, üniformaların yanı sıra o günlerde kullanılan yemek kapları, çatal, bıçak ve bazı komutanlara ait şahsi eşyalar da yer alacak.
2 Nisan Perşembe Günü Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin önüne gelecek olan gezici müze tırı, bir gün süresince ziyarete açık olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Çanakkale 1915 Seddülbahir Özel Müzesi Tırı" Kahramanmaraş’a Geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN