Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karaküçük: "Türkiye Büyümeye Devam Edecek”

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Karaküçük: Türkiye Büyümeye Devam Edecek”
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (KMTSO) Başkanı Kemal Karaküçük, Avrupa ve Rusya pazarlarının daraldığı bir global ortamda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 11 ayaklı tedbir paketinin Türkiye’nin 2015’te de büyümeye devam edeceğinin bir göstergesi olacağını söyledi.
Karaküçük, yaptığı açıklamada, 2014 yılında Avrupa ve Rusya gibi Türkiye için önemli pazarların daraldığını, Türkiye’nin ise yüzde 2,9 büyüme sağladığını belirterek, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ’Üretim ve İstihdama Destek Paketi’nin olumlu sonuçlar vereceğini ve yatırımcıya, ihracatçıya yeni rota çizeceğini söyledi.
Karaküçük, İstihdam, Ar-Ge, KOBİ’lere teminat, vergi indiriminin artırılması gibi yatırım ve üretimi destekleyecek teşviklerinin, Türkiye ekonomisinde büyümenin devam edeceği anlamına geldiğini vurgulayarak, “2015-2016 yıllarında yatırım yapacak sanayiciye daha fazla vergi indirimi uygulanacak. Bu çok önemli bir gelişme. Yatırım yapacaklar artık korkmadan büyüyüp ülkesine daha çok fayda sağlayacak” dedi.
Kahramanmaraş’ın 80’lerden sonra başlattığı yatırım hamlesini artık teknoloji hamlesine dönüştürmesi gerektiğini söyleyen
Karaküçük, “Açıklanan pakette yüksek teknolojili yatırımlara büyük destek var. Ülke olarak üstlendiğimiz misyonu teknoloji hamlesi ile daha ileriye götürebiliriz” şeklinde konuştu.
Şu anda yatırıma açılacak Tomsuklu OSB’nin Müteşebbis Heyeti’nin kurularak yol haritasının hazırlandığının altını çizen Karaküçük, şunları kaydetti:
“Üretim ve İstihdama Destek Paketinde yeni yatırımcıya daha fazla destek ve vergi indirimi sağlanacak. Böylelikle yatırım yapmanın önünde duran sorunların hiç biri yaşanmayacak. 5 bin 320 dönüm alan üzerine kurulacak yeni OSB’de de bu geçerli olacak. Böylelikle Kahramanmaraş Türkiye’nin sanayi şehirleri sıralamasında üstlerde yer alacak. Her anlamda yatırım yapan, üretim yapan ve 2023 hedefine tam kenetlenmiş bir Türkiye var. Bu yatırım hamlesi ile de bölgeye rol model olunacak.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaküçük: "Türkiye Büyümeye Devam Edecek”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN