Valilikten Sıcak Hava Uyarısı

Giriş Tarihi: 28.7.2015 21:38 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 06:36
Valiliği sıcak hava ile ilgili uyarı yaptı. Yapılan uyarıda hava sıcaklığı ve nemde olabilecek artışlar nedeniyle insan sağlığı olumsuz etkilendiği belirtildi.
Karabük Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü sıcak hava ile ilgili uyarı yaptı. Yapılan uyarıda; “ Yaz aylarına girdiğimiz bu günlerde hava sıcaklıkları ve nemde olabilecek artışlar nedeniyle insan sağlığı olumsuz etkilenebilmektedir. Özellikle dört yaşından küçük çocuklar ve 65 yaş ve üzeri yaşlılar olmak üzere yalnız yaşayanlar, özürlüler, bakıma ihtiyacı olanlar, gebeler, aşırı kilolular, açık alanlarda çalışanlar, şeker hastalığı, kalp damar hastalıkları, beyin, damar hastalıkları, psikolojik hastalıkları, solunum sistemi hastalıkları, karaciğer hastalıkları, böbrek hastalıkları gibi kronik hastalığı olanlar, tansiyon düşürücü, idrar söktürücü, depresyon ve uyku ilaçlarını sürekli kullanmak zorunda bulunan hastalar ile alkol ve madde bağımlıları bu durumdan daha fazla etkilenebilecektir” denildi.
Yapılan açıklamada ayrıca yaz mevsimi ile artan hava sıcaklığı ve güneşin olumsuz etkilerinden korunmak için alınması gereken hususlara dikkat edilmesi istendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Valilikten Sıcak Hava Uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN