İlkadım Belediyesi 2023'e odaklandı

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 2023 hedeflerine ulaşmak için proje harekâtı başlattı. Hedefler doğrultusunda modern ve çağdaş bir ilçe inşa edeceklerini belirten Başkan Tok, "Hizmet aşkıyla başlattığımız projelerimiz halkımızı refaha kavuşturacak" dedi

Giriş Tarihi: 3.10.2014
İlkadım Belediyesi 2023'e odaklandı
Samsun'un en büyük ilçelerinden olan İlkadım'ın Belediye Başkanı Erdoğan Tok başlattığı proje harekatıyla 2023 hedeflerine hızla koşmaya devam ediyor. Hizmetleri ve projeleri hakkında bilgi veren Başkan Tok "2023 hedeflerimiz doğrultusunda modern ve çağdaş bir İlkadım inşa edeceğiz" dedi.

"İLKADIM HER GÜN BÜYÜYOR"
İlkadım'ın her geçen gün büyüdüğünü, her geçen gün projelerle gelişmeye ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Tok "Samsun'un en büyük ilçelerinden biri olan İlkadım ilçemize hizmet boynumuzun borcudur. Hiçbir zaman koltuk sevdalısı olmadık. Biz göreve geldiğimiz günden beri hizmet sevdalısı olduk. Hizmet aşkıyla başlattığımız projelerimiz ilçemizi modern görünüm ve ferah yaşama kavuşturacak şekilde oluşturduk. Halkımızın rahatlığı ve yaşamını sürdürdüğü yerlerin bakımı ve gelişimi bizlerin asli görevidir" dedi.

AKILLI BELEDİYE BİNASI

Akıllı belediyecilik kapsamında örnek oluşturacak çalışmaların başladığını ve İlkadım'a yakışır hizmet binası için plan ve projelerin sona yaklaştığının altını çizen Başkan Tok şöyle konuştu: "Eski havaalanı olarak bilinen Mehmet Aydın Eğitim Araştırma Hastanesi yanında bulunan 180 dönümlük alanda hayata geçecek kurum kampusu projesi kısa bir süre içinde hayata geçecek. Akıllı belediyecilik noktasında büyük bir adım olacak olan binamızda vatandaşlarımız kapı-kapı imza için gezmeden 'Elektronik Belge Yönetim' sistemi ile işlerini hem daha kısa sürede hem de daha pratik bir şekilde halledebilecek. Modern ve ferah bir yapıya sahip olacak olan bu özel binamız 2015 yılının ilk yarısında şekillenmeye başlayacak."

TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLACAK

2023 hedefleri doğrultusunda geleceğin temellerinin gençler tarafından atılacağını ve gençlerin ülkeyi her zaman ileri taşıyacağının altını çizen Başkan Tok şöyle devam etti: "İlçemize Türkiye'de ilk olacak Gençlik Merkezi'ni yapacağız. Bu merkez gerek yapısı gerek amacı ile Samsun'a ve Karadeniz'e örnek olacak. Merkezde müzik, spor kurslarından ziyade birçok faaliyet olacak. Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ve beraberindeki heyet İlkadım'da yaptığı incelemeler sonucu Gençlik Merkezi'nin yapının 2015'in ilk yarısında başlayacağını belirtti. 2023 hedeflerimiz kapsamında geleceğin temellerini atacak olan gençlerimiz için başlattığımız projelerimiz büyük önem taşımaktadır. Gençlik ve Spor Bakanımızla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde belediyemizin kasasından bir kuruş çıkmadan ilçemize yarı olimpik bir yüzme havuzu kazandırıyoruz."

"KADINLAR BAŞ TACIMIZ"
Kadınların sosyal yaşamlarını önemseyerek onlar için özel olarak tasarlanacak olan merkez hakkında da bilgi veren Başkan Tok "Kadınlar baştacımız diyerek başlattığımız bu özel projemizde kardeşlerimiz kendi binalarında kendi merkezlerinde sporlarını yapacak, çocuklarının okul öncesi için ilk adımı atacak, saunasından yüzme havuzuna kadar kullanabilecekler. Kadınlarımızın sosyal yaşamlarını önemseyerek özel olarak tasarladığımız bina son sistem olacak. Geçmiş dönemde hayata soktuğumuz 'Hanımlar Lokali'nin daha kapsamlı olanı İlkadımlı kadınlarımıza hediyemiz olacak" dedi.

"KAPIMIZ DAİMA HALKIMIZA AÇIK"
Halkın teveccühü ile göreve gelen bir başkanın halkla arasında mesafe olmaması gerektiğini belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok şöyle konuştu: "30 Mart günü halkımız kendi iradesi ile belediye başkanını seçti. Halkın teveccühü ile göreve geldik. Halkın seçtiği bir başkan olarak vatandaşla arama mesafe koyamam. Çünkü hizmet ve projeler bilgi alışverişi yaparak olur. Kapımız her zaman ardına kadar açık. Kapıyı duvar yapan değil, kapısını ardına kadar açan belediyecilik anlayışı ve hizmet aşkı ile görevimizi yapıyoruz. Bizlerin yanına gelemeyen amcalarımız, dedelerimiz ve ninelerimizin yanına bizler gidiyoruz. Halkımızın sorunlarını sıkıntılarını yerinde dinliyor yerinde çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz."

İLKADIM' DA BAYRAM BAŞKADIR
İlkadım'da bayramların rengarenk, heyecanlı ve anlamlı geçtiğini belirten Başkan Tok "İlkadım'da her bayram başka bir güzel. Her zaman farklı bir heyecan, her zaman rengarenk bayramlara şahit olan İlkadım'da bu bayramda bambaşka geçecek. Dededen toruna herkesin birlikte olduğu İlkadım'da bayram telaşını yaşamaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm halkımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum, Allah nice bayramlarda buluşmayı nasip etsin" diye konuştu.

'İLÇEMİZ ARTIK TERTEMİZ'
Göreve geldiği gün ilçedeki temizlik konusu üzerinde titizlikle durduğunu ve ilçedeki mahallerin bakımı için çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Başkan Tok, "Göreve geldiğimiz ilk gün ilçemizdeki temizlik sorunlarını çözerek işe başladık. Samsun'a yakışır bir İlkadım için kollarımızı sıvadık. Mahalle mahalle, sokak sokak temizlik çalışmalarına start verdik. Artık okaklarımız köpüklü ilaçlı sular ile temizlenmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlkadım Belediyesi 2023'e odaklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN