Türkiye'nin en iyi haber sitesi

17 yıllık hayal gerçeğe döndü

Giriş Tarihi: 16.3.2015
17 yıllık hayal gerçeğe döndü

'da 17 yıllık evli Dilek-Bülent Doğdu çifti, çocuk özlemini kurada kazandıkları tüp bebek tedavisi ile bitirdi

'da yaşayan 17 yıllık evli 34 yaşındaki Dilek ve 40 yaşındaki Bülent Doğdu çifti, yıllarca çocuk özlemiyle yaşadı. Çift, kentteki özel bir hastanenin düzenlediği etkinliğe katılarak kura ile ücretsiz tüp bebek tedavisi hakkı kazandı. Tedavi sonucunda Dilek Doğdu bir erkek bebek dünyaya getirmesiyle çiftin 17 yıllık evlat özlemi sona erdi. Ondokuz Mayıs Üniveritesi'nde sekreter olan Dilek ve Bülent Doğdu çifti, 17 yıl süreyle bebek sahibi olmayı bekledi. Özel bir şirkette çalışırken malulen emekli olan Bülent Doğdu'nun böbrek yetmezliği tedavisi nedeniyle çiftin bu hayali bir türlü gerçekleşemedi. 2008 yılında Bülent Doğdu'ya böbrek nakli yapıldı, ardından tedavisi devam etti. Çift çocuk sahibi olmak için hayaller kurarken, bir türlü olumlu sonuç alınamadı. Son olarak Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tıbbi sekreter olarak çalışan Dilek Doğdu, geçen yıl anneler gününde kentteki Medical Park Hastanesi'nde düzenlenen tüp bebek tedavisi ile ilgili bilgilendirme toplantısına katıldı. Toplantı sonrasında yaklaşık 70 çift, ücretsiz tüp bebek tedavisi hediye edileceği kuraya katıldı. Yapılan kura sonucunda Dilek Doğdu ve Bülent Doğdu çifti, ücretsiz tüp bebek tedavisi hakkı kazandı. 2 ay süren tedavi sonucunda Dilek Doğdu hamile kaldı. Doğdu, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde sezaryen doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi. Böylece Doğdu çitinin 17 yıllık bebek hayali de gerçekleşmiş oldu.

ÇOK BÜYÜK BİR MUTLULUK
Anne olan Dilek Doğdu, çok büyük bir mutluluk yaşadığını belirterek, "Yapılan kurada ismimi duyunca havalara uçtum. Çok büyük bir sevinç yaşadım. 17 yıldır evliyiz, eşimin böbrek hastalığı nedeniyle çocuğumuz olmuyordu. İlk tüp bebek denememizde de bebek sahibi olduk. Çok güzel bir duygu. Allah bebek özlemi çeken herkese nasip etsin" dedi.

17 YILDIR BEKLİYORDUK

Bebeklerine 'Çınar Hüdaverdi' adını verdiklerini söyleyen emekli Bülent Doğdu, "Hüdaverdi isminin kelime anlamı Allah verdi. Bu isim genelde çocuk özlemi çeken ve çiftlerin bebeklerine verdikleri bir isim. Biz de 17 yıldır ilk bebeğimizi beklediğimiz için oğlumuza bu ismi verdik. Şimdi çok mutuyuz. Baba olmak çok güzel bir duyguymuş" diye konuştu. Medical Park Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof.Dr. Tayfun Alper, "Bebek özlemi çeken bir çok insan için tüp bebek tedavisi bir ümit. Dünyanının neresine giderseniz gidin bu tedavi mutlaka gebelikle sonuçlanacak değil. Bir çok hasta için gebelikle sonuçlandığında mucize olmuş oluyor" dedi.

AYAKLARIM YERDEN KESİLDİ
Uzun süren babalık özlemi sona eren Bülent Doğdu "Şimdi çok mutuyuz. Baba olmak çok güzel bir duyguymuş. Ayaklarım adeta yerden kesildi" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
17 yıllık hayal gerçeğe döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN