Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Golfün yeni adresi Çarşamba Ovası

Samsun'daki Çarşamba Ovası, hayata geçirilecek golf sahası projesiyle dünyaya tanıtılacak. Golf Federasyonu Başkanı Ağaoğlu, Türkiye'nin golf turizminden yılda 160 milyon euro kazandığını söyledi

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Golfün yeni adresi Çarşamba Ovası
Türkiye'nin önemli ovaları arasında yer alan Çarşamba Ovası, golf sahası projesiyle adını dünyada duyuracak. Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Samsun Valisi İbrahim Şahin ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile golf sahası yapılması planlanan Çarşamba ilçesindeki alanda incelemelerde bulunduktan sonra projeyle ilgili bilgi verdi. Samsun'a golf sahası yapılmasıyla ilgili üç yıldır çalışmaların sürdüğünü aktaran Ağaoğlu, belirlenen arazinin her yönüyle golfe uygun olduğunu aktardı. Ağaoğlu, Antalya'nın aksine Samsun'da arazinin sulama sıkıntısı olmadığını, iklimin de golf sporuna uygun olduğunu dile getirdi. Ağaoğlu, "Yani 40 derecede rahatlıkla yapılan bir spor değil. 5-6 saat sürüyor bir parkurun tamamlanması. Antalya'da haziran, temmuz, ağustos ayları ile eylülün üçüncü haftasına kadar golf oynamak mümkün değil. O dönemlerde burası önem kazanıyor. İnşallah bittikten sonra da burası en az üç dört ulusal ve uluslararası müsabakaya ev sahipliği yapar" dedi. Samsun'da bir antrenman sahasını hemen hizmete sokmak için çalışmalara başladıklarını belirten Ağaoğlu, "Turizm olarak bakılınca çok katma değer sağladığı ortada. Türkiye'de golf turizminden senede 160 milyon avro para kazanılıyor. Bundan bütün bölgelerin faydalanması lazım, inşallah bu konuda bir ilk olur. İşin bürokrasisi aşıldıktan sonra hizmete açılması bir buçuk yıl" ifadesini kullandı.

ŞEHRE DEĞER KATACAK
Vali Şahin ise "Golf sahalarıyla ilgili Türkiye maalesef Avrupa'daki ülkeler gibi zengin değil. Onun için Samsun'da böyle bir sahanın olması bu şehre değer katacak" diye konuştu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da "Batı Park'ta Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu karşısında 260 dönüm civarında bir deniz dolgu alanı var. Bu alanın 100 dönümlük bölümünü antrenman sahası yapacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Golfün yeni adresi Çarşamba Ovası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN