Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kirli propagandayı önleyecek güçteyiz

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Kirli propagandayı önleyecek güçteyiz

Samsun'da AK Parti'den aday adayı olan Dr. Bülent Turan siyasetteki hedeflerini ve projelerini SABAH'a anlattı Turan, ülke için kritik olan üç hususun 7 Haziran'daki seçimlerin ardından çözüme ulaşacağını ifade etti

7 Haziran'da yapılacak 25. dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti'den aday adayı olan Dr. Bülent Turan, bu seçimin neden önemli olduğunu, seçim stratejilerini ve hedeflerini SABAH'a anlattı. Ülkemizin AK Parti iktidarıyla her geçen gün büyüyerek geliştiğine ve bölgesinde önemli bir güç olmayı başardığına dikkat çeken Bülent Turan "Bir yandan askeri ve bürokratik vesayet sistemi ortadan kaldırılmış ve millet egemenliği ilk kez sağlanmıştır. Öte yandan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi merkezli 5 ülkenin oluşturduğu dünyadaki vesayet sistemi Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 'dünya beşten büyüktür' söylemiyle adeta sarsılmaya başlamıştır. İlk kez bu yanlış dünya düzeni bir lider tarafından bu kadar açıkça ve cesurca dile getirilebilmiştir" dedi.

KRİTİK OLAN 3 HUSUS

Bu gelişmeler sonunda ülkemizin güçlenmesinden rahatsız olan kesimlerin içerideki işbirlikçileriyle AK Parti hükümetini ve liderini hedef alan operasyonlara girişmiş olduklarını vurgulayan Dr. Turan şunları söyledi: "Gezi süreci ile başlayıp 17 Aralık'ta Paralel çetenin kumpasıyla doruğa çıkan bu darbe girişimleri, liderimizin dik duruşuyla engellenebilmiştir. Ancak bu girişimlerin devam edeceği ve mücadelenin bitmediği de ortadadır. Bu ülkelerle ve dini cemaat görünümlü işbirlikçi çeteyle hesaplaşma 7 Haziran ve sonrasında tamamlanabilecektir. Burada kritik olan 3 husus bulunmaktadır. Bunun ilki çözüm süreci. Çözüm sürecinin nihayete erdirilerek milletimizin birliğini zedeleyen ve ülkenin ayağında pranga olan 40 yıllık çatışma sona erdirilecektir. İkinci husus ise başkanlık sistemi. Başkanlık Sistemi'ne geçişle güçlü ülke olmamızın yolunu açarak, sürekli koalisyonlara ve istikrarsızlıkla tehdit edilen siyasi sistem sona erecektir. Son olarak da 'Yeni Anayasa.' İlk iki maddeyi de kuşatarak, 12 Eylül askeri rejiminin ruhunu barındıran mevcut anayasanın değiştirilerek yeni anayasanın yapılması hayati öneme sahiptir. Bu üç öncelikten dolayı 7 Haziran 2015 seçimleri önem taşıyor."

ARKADAŞINA GÖNDER
Kirli propagandayı önleyecek güçteyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN